Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Ryszard Śmiałek

Opis

RYSZARD ŚMIAŁEK – Przewodniczący Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Małopolsce

Wiek 40 lat, urodziłem się, mieszkam, pracuję i działam społecznie w Krakowie, z wykształcenia jestem ekonomistą i filozofem, absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego, aktualnie jestem w trakcie pisania doktoratu, przez kilkanaście lat swojej kariery zawodowej zajmowałem wiele różnych stanowisk menedżerskich w różnych instytucjach państwowych, prywatnych jak i zagranicznych (kilkuletnia praca w zarządzie zagranicznej korporacji), posiadam wiele odbytych kursów i uprawnień w zakresie zarządzania i finansów, obecnie jestem prywatnym przedsiębiorcą w branży budowlanej. Władam dobrze w mowie i piśmie językiem angielskim i rosyjskim.

Działalność polityczną zacząłem w 1996 roku wstępując do Socjaldemokracji Rzeczypospolitej Polskiej, następnie jak członek-założyciel zakładałem Sojusz Lewicy Demokratycznej będąc przez wiele lat w jego władzach krakowskich, na Przewodniczącym SLD w Krakowie kończąc

Działalność społeczna: Prezes Fundacji na rzecz Socjalnej Demokracji, członek Stowarzyszenia Pokolenia, członek Stowarzyszenia Kuźnica, Prezes Małopolskiej Fundacji Wspierania Osób Ubogich i Bezrobotnych, gdzie kilkukrotnie organizowałem wigilię dla osób ubogich z terenu Krakowa i okolic.

Zainteresowania prywatne: miłośnik sportu aktywnie uprawiający bieganie długodystansowe startując w biegach maratońskich oraz innych imprezach biegowych, gram w tenisa ziemnego, interesuje mnie historia, motoryzacja oraz turystyka

W swoich działaniach chcę skupić się na powrocie do korzeni, tj. tezach i założeniach programowych Sojuszu Lewicy Demokratycznej z 2001 roku, kiedy to partia przejęła władzę uzyskując ponad 40% poparcia. Uważam w chwili kiedy w Polsce jest tyle problemów socjalnych do rozwiązania, SLD nie może w nieskończoność trwać i traktować jako priorytetowe postulaty grup mniejszościowych, bo takie działania pokazały, że partia znalazła się poza parlamentem. Nie mówię, żeby odrzucić postulaty tych grup, bo są one bardzo ważne dla lewicy ale należy przy tym zachować jakieś proporcje w priorytetach.

W swojej działalności partyjnej chcę zająć się kwestiami gospodarczymi z dużym naciskiem na sektor MŚP oraz polityką miedzynarodową.

Kontakt

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych.
© 2018 SLD. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem