Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Cezary Olejniczak

Opis

Urodziłem się 12 października 1972 w Łowiczu. Mieszkam w Starym Waliszewie, gmina Bielawy w powiecie łowickim. Po ukończeniu Technikum Ogrodniczego w Sochaczewie podjąłem studia w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie na kierunku : Międzynarodowe Stosunki Gospodarcze i Polityczne - magister (1999), następnie w Warszawskiej Szkole Zarządzania Nieruchomościami oraz Podyplomowe Studia Wyceny Nieruchomości (2001) - studia podyplomowe.

W latach 2002-2007 pracowałem w Agencji Rynku Rolnego na stanowisku dyrektora Oddziału Terenowego w Łodzi. W tym czasie wprowadzono kwoty mleczne oraz m.in. program „szklanka mleka”. W 2008-2009 pracowałem na stanowisku Dyrektora Zakładu Graminex w Piotrkowie Trybunalskim. Od 1998 prowadzę własne gospodarstwo rolne ukierunkowane na produkcję czarnej porzeczki oraz aronii.

Jestem założycielem i obecnie Prezesem Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Waliszew i Okolic. Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Waliszew i Okolic formalnie powstało 10 lutego 2002 roku. Impulsem jej powstania była likwidacja Szkoły Podstawowej w Waliszewie przeprowadzona przez ówczesną Radę Gminy Bielawy. Inicjatorami powstania Stowarzyszenia byli mieszkańcy okolicznych miejscowości z terenu gminy Bielawy i Głowno. Obecnie Stowarzyszenie prowadzi Zespół Szkół w skład którego wchodzi: Przedszkole, Szkoła Podstawowa oraz Gimnazjum. Nauka w placówce jest bezpłatna. Obecnie do Zespołu Szkół uczęszcza 140 dzieci, które osiągają bardzo dobre wyniki w nauce. Od najmłodszych lat jestem członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Starym Waliszewie, a obecnie Prezesem. Działam także w strukturach gminnych oraz powiatowych związku OSP RP.

W latach 1998–2002 byłem radnym gminy Bielawy. W roku 2010 zostałem radnym Sejmiku Województwa Łódzkiego z okręgu obejmującego powiaty: łowicki, zgierski, łęczycki i kutnowski. W 2011 roku kandydowałem w wyborach parlamentarnych z ostatniego miejsca na liście komitetu wyborczego SLD w okręgu sieradzkim i uzyskałem mandat poselski. W Sejmie zasiadam w Komisjach: Rolnictwa i Rozwoju Wsi oraz Gospodarki. Jestem członkiem licznych podkomisji oraz zespołów parlamentarnych. Jestem członkiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w którym pełnię funkcję członka Rady Powiatowej SLD w Łowiczu i członka Rady Krajowej SLD.

Żonaty, ojciec dwóch synów. Interesuję się sportem, szczególnie piłką nożną i lekkoatletyką , lubię piesze wędrówki po polskich górach.

Galeria

Cezary OlejniczakCezary OlejniczakCezary Olejniczak

Kontakt

Adres: ul Mostowa 4, 99-400 Łowicz


Telefon kontaktowy: +48 468 386 057


Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Strona internetowa: www.cezary-olejniczak.pl

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
© 2018 SLD. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem