Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Przemysław Koperski

Opis

Od 9 lat jestem szczęśliwym mężem Agnieszki, z którą mam 6 – letniego syna Wiktora. Nie mógłbym też nie wspomnieć o innym ważnym domowniku, jakim jest 8 – letni kot Batman. Mieszkam z rodziną w Bielsku-Białej, gdzie po ukończeniu szkoły średniej stawiałem swoje pierwsze kroki zawodowe, najpierw w rodzinnej firmie taty (zał. w 1982 r. firmie "Beskidy"), a po ukończeniu studiów w RUP Bielsko-Biała oraz jako doradca ds. prawnych i nauczyciel akademicki na dwóch bielskich uczelniach (Filia Politechniki Łódzkiej oraz WSBiF).

Z wykształcenia jestem prawnikiem. Ukończyłem studia II i III stopnia na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Oprócz tego, ukończyłem studia podyplomowe z zakresu audytu i kontroli wewnętrznej w jednostkach sektora finansów publicznych na Akademii Ekonomicznej w Katowicach oraz z zakresu zarządzania projektami współfinansowanymi z UE w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

W latach 1998-2006 byłem radnym powiatu bielskiego (Klub Radnych SLD), gdzie aktywnie i skutecznie walczyłem o sprawy związane ze sprawnym funkcjonowaniem Szpitala Pediatrycznego i Pogotowia Ratunkowego w Bielsku-Białej, a także o rozwój lokalnej infrastruktury drogowej i sportowej. To między innymi z mojej inicjatywy powstały nowe szlaki turystyczne w Beskidach, a kluczowy układ drogowy na trasie Bielsko-Szczyrk został dostosowany do aktualnych potrzeb.

W latach 2003-2009 kierowałem Wojewódzkim Urzędem Pracy w Katowicach, gdzie wzorcowo wdrażano Europejski Fundusz Społeczny, skutecznie wspierając realizację setek projektów skierowanych na rozwój regionalnego rynku pracy. W dowód uznania dla mojej pracy zawodowej, dyrektorzy wojewódzkich urzędów już w 2004r. wybrali mnie szefem swojego konwentu, a Związek Rzemiosła Polskiego odznaczył złotą odznaką "Zasłużony dla Rzemiosła Polskiego".

Po zakończeniu pracy dla samorządu województwa, zostałem dyrektorem w austriackiej firmie doradczej działającej w obszarze e-learningu i doradztwa personalnego.

Od grudnia 2010r., do czasu objęcia mandatu radnego Sejmiku w marcu 2014r., byłem zastępcą Prezydenta Miasta Częstochowy ( objęcie mandatu ustawowo uwarunkowane było złożeniem rezygnacji z funkcji wiceprezydenta). W tym drugim co do wielkości mieście województwa śląskiego (230 tys. mieszkańców) nadzorowałem sprawy związane z polityką społeczną i mieszkaniową, edukacją, funduszami unijnymi oraz gospodarowaniem odpadami komunalnymi. Dzięki moim działaniom, udało się m.in. przekazać do NGO prowadzenie kilkudziesięciu zadań miejskich, do zamówień publicznych wprowadzić klauzule społeczne, umożliwiając podjęcie pracy na rzecz miasta kilkuset dotychczas bezrobotnym osobom oraz stworzyć sprawny system współpracujących z miastem podmiotów ekonomii społecznej. Ponadto, zbudowano kilkanaście nowoczesnych boisk szkolnych i sal gimnastycznych, a przy bezpłatnych dla mieszkańców miasta przedszkolach kilkadziesiąt nowych placów zabaw. Za pozyskane z UE pieniądze (kilkadziesiąt mln euro) udało się z kolei unowocześnić i dostosować do wymogów rynku pracy sektor szkolnictwa zawodowego.

Aktualnie kieruję spółką akcyjną wspierającą przedsięwzięcia z zakresu gospodarki niskoemisyjnej i ochrony środowiska. Od kilku miesięcy, reprezentując okręg bielski ( pokłosie wyborów z 2010 r. , w których zdobyłem 5396 głosów mieszkańców naszego regionu) jestem również radnym Sejmiku Województwa Śląskiego, gdzie biorę udział w pracach Komisji Ochrony Środowiska, Komisji Sportu, Turystyki i Rekreacji oraz Komisji Współpracy Zagranicznej i Integracji Europejskiej. Ponadto, nadal jestem społecznym ekspertem OPZZ ds. rynku pracy oraz ekspertem Ministerstwa Rozwoju Regionalnego ds. funduszy europejskich.

Wielokrotnie byłem inicjatorem konferencji, debat i projektów dotyczących rozwoju regionalnego rynku pracy oraz wspierających lokalną przedsiębiorczość. Jestem także członkiem i założycielem kilku organizacji pozarządowych działających w tym obszarze.

Moją pasją jest narciarstwo i turystyka górska – od wielu lat jestem członkiem Śląskiego Towarzystwa Turystyki Górskiej "Beskid-Jura". Największym relaksem jest dla mnie jednak lektura powieści fantasy lub rodzinny seans „Gwiezdnych wojen” (sympatią do Jedi zaraził się już nawet mój synek Wiktor).

Kontakt

Adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.


Strona internetowa: www.koperski.pl

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
© 2018 SLD. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem