Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Remont lodowiska w świdnicy

Remont lodowiska przeprowadzany jest po 30 latach od ostatniej renowacji. Efekt części prac już widać z zewnątrz. To przede wszystkim nowa elewacja. Trwa przebudowa strefy wejścia, wkrótce rozpoczną się prace poprawiające estetykę przed obiektem. Wewnątrz wyremontowano i wykończono nieużywane od lat pomieszczenia na piętrze, gdzie już powstały dwie nowe szatnie i pomieszczenie konferencyjne.

Gruntowny lifting przejdzie sama hala lodowiska i wszystkie przyległe do niej pomieszczenia, w tym szatnie i toalety. Wymieniona zostanie część balustrad na trybunach, będzie poprawione oświetlenie i akustyka obiektu. Zamontowane zostanie nowe nagłośnienie. Zakres prac obejmuje też wyrównanie i wylanie posadzki. Sama arena doczeka się specjalnej podłogi, na której rozgrywany będzie turniej hokeja na rolkach w ramach The World Games 2017 - Wrocław. Bandy zostaną częściowo podwyższone ściankami z pleksi.

Remont lodowiska będzie łącznie kosztował ok. 5,5 mln złotych. 2 mln złotych pochodzi z Ministerstwa Sportu i Turystyki, a pozostałe środki z budżetu Świdnicy.

Mariusz Kuc

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
© 2018 SLD. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem