Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Prof. Liberadzki: definicja praworządności jest w rozporządzeniu

- Definicja praworządności dotyczy tylko i wyłącznie spraw finansowych - powiedział w Polskim Radiu 24 prof. Bogusław Liberadzki, europoseł z ramienia Lewicy. Podkreślił, że "nie dotyczy innych spraw, bo to nie zawsze są właściwości instytucji europejskich i ta definicja jest w rozporządzeniu" Profesor zauważył, że "część pieniędzy, zdecydowana większość, to są granty, czyli 120 miliardów i 30 miliardów to dostęp do pożyczek". Dodał, że "gdybyśmy popatrzyli na kwotę w przeliczeniu na złote, to jest około połowy naszego długu publicznego".

Zdaniem gościa Polskiego Radia 24 jest to "kwota, której nie należy lekceważyć, a wręcz potraktować ją odwrotnie, jako wielką szansę, żebyśmy wyprowadzili gospodarkę na jeszcze większe tempo wzrostu, żebyśmy uchronili ludzi przed kryzysem i ubóstwem, ewentualnie powstrzymali młodych Polaków przed emigracją, a być może także zachowali szanse rozwojowe i cywilizacyjne".

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem