Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Żukowska zapowiada obywatelski projekt ustawy dotyczący liberalizacji prawa do przerywania ciąży

Lewica wspólnie z Federacją na Rzecz Kobiet, Strajkiem Kobiet i Aborcyjnym Dream Teamem, Dziewuchami Łódzkimi ogłosiliśmy powstanie obywatelskiej inicjatywy ustawodawczej dotyczącej liberalizacji prawa aborcyjnego. 

Lewica w lutym tego roku złożyła projekt ustawy o bezpiecznym przerywaniu ciąży oraz edukacji, zdrowiu i seksualności. Do tej pory nie został mu nadany numer druku. Zmusimy Prawo i Sprawiedliwość do podjęcia tego tematu w drodze obywatelskiego projektu ustawy, ponieważ Sejm będzie musiał zająć się tego typu projektem i odbyć nad nim debatę. 

Wszystkie szczegóły dotyczące tej inicjatywy będziemy podawać w przyszłym tygodniu. 

Posłanka Anna-Maria Żukowska podczas konferencji prasowej powiedziała: 

Lewica w lutym tego roku złożyła projekt ustawy o bezpiecznym przerywaniu ciąży oraz edukacji, zdrowiu i seksualności. Do tej pory nie został mu nadany numer druku, ale marszałek Elżbieta Witek ma jeszcze szansę to zmienić, o co do niej apeluję. Jeżeli nie, zmusimy Prawo i Sprawiedliwość do podjęcia tego tematu w drodze obywatelskiego projektu ustawy, ponieważ Sejm będzie musiał zająć się takim projektem. 

Aborcja to jest problem klasowy i ekonomiczny. Bogate kobiety zawsze sobie poradzą. Tak naprawdę zmuszone do rodzenia i wychowywania dzieci z ciężkimi niepełnosprawnościami będą głównie kobiety niezamożne. 

Teraz jest czas walki o prawa kobiet, trzeba skończyć mówić o kompromisie. 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem