Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Partia Europejskich Socjalistów potępia tajne ograniczenia aborcji w Polsce 

Partia Europejskich Socjalistów ubolewa nad orzeczeniem polskiego Trybunału Konstytucyjnego, zgodnie z którym aborcja z powodu wad płodu jest niezgodna z konstytucją. Decyzja ta radykalnie ogranicza prawa Polek.

Przewodniczący PES Siergiej Staniszew powiedział: 

„Polskie przywództwo ma obsesję na punkcie blokowania praw kobiet wszelkimi sposobami i będzie naginać zasady, aby narzucić swój fanatyczny program. Zakaz aborcji płodów z poważnymi deformacjami jest po prostu okrutny. Przyczynia się do i tak już bardzo restrykcyjnego prawa aborcyjnego i zmusi więcej kobiet do poddania się nielegalnym i potencjalnie zagrażającym życiu aborcjom”.

PES zawsze wspierał walkę o prawa kobiet w Polsce. Niestety, dziś prawa te zostały jeszcze bardziej ograniczone. Aborcja w kraju jest obecnie dozwolona tylko w dwóch przypadkach - jeśli ciąża była wynikiem gwałtu lub kazirodztwa lub jeśli życie matki jest zagrożone. Trzecia wcześniej legalna opcja - nieprawidłowości płodu - jest teraz niezgodna z prawem i kobiety będą ścigane, jeśli zdecydują się dokonać tego trudnego wyboru.

„Dzisiejsze restrykcje przychodzą niekonwencjonalnym kanałem prawnym, z pomocą sądu, na który mają wpływ PiS i Kaczyński. Konstytucji nie wolno nigdy interpretować politycznie ani ideologicznie, ponieważ jest to kolejny sposób podważania rządów prawa”- dodał Stanishev.

PES wspiera naszą partię członkowską Lewicę i wszystkie siły demokratyczne w Polsce w walce o prawa kobiet i zobowiązaniu do zmiany tego restrykcyjnego prawa.

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem