Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Miller: Trudno przecież prowadzić spotkania wyborcze w towarzystwie dwóch osób

Kolejne spotkanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego przypominało kiepski spektakl, gdzie znudzona publiczność czekała na pojawienie się głównego aktora. Czas umilały występy pomniejszych postaci, które klepały wytarte już teksty i rysowały mgliste zapowiedzi. Miały one pokazać ponadpartyjne porozumienie w walce z pandemią i gotowość do współpracy z rządem. ymczasem wybory prezydenckie coraz bliżej i jedynym kandydatem, który czynnie prowadzi kampanię wyborczą, jest Andrzej Duda. Pan prezydent nie traci żadnej okazji, żeby się pokazać. A to w charakterze kierownika laboratorium, a to inspektora nadzoru czy zatroskanego gospodarza doglądającego swoje włości. To, że przy okazji dezorganizuje czyjąś pracę i naraża innych na zakażenie wirusem, nie ma specjalnego znaczenia.

Rywale prezydenta ograniczyli własną aktywność, a wczorajsze decyzje zaostrzające możliwości poruszania się po ulicach całkowicie ją uniemożliwią. Trudno przecież prowadzić spotkania wyborcze w towarzystwie dwóch osób. Logicznym następstwem podjętych ograniczeń powinna być zapowiedź uruchomienia procedury odroczenia wyborów prezydenckich, ale nic takiego się nie stało. Przeciwnie, premier Morawiecki powtórzył, że majowy termin nie jest zagrożony, a do tego czasu jego rząd rozprawi się z podstępnym koronawirusem. Premier nie dostał zgody na zmianę stanowiska od głównego reżysera spektaklu, który uparł się, że Andrzej Duda może wygrać tylko w maju. Prezes jest przekonany, że zwycięstwo obecnego prezydenta pozwoli mu zbudować do końca Polskę jego marzeń – Polskę niby demokracji, niby prawa i niby równych szans dla wszystkich, ze szczególnym uwzględnieniem swoich.

Leszek Miller, eurodeputowany

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem