Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Żukowska: Lewica nie przyjmie sprawozdania Julii Przyłebskiej dotyczącego funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego

"Żle się dzieje w państwie duńskim", tak brzmiał słynny cytat Szekspirowskiego Hamleta. W wolnym tłumaczeniu brzmiał on "coś gnije w państwie duńskim". Dziś obserwujemy ten proces w Polsce!

Gnije praworządność, gnije orzecznictwo najważniejszego organu konstytucyjnego, jakim jest Trybunał Konstytucyjny pod przewodnictwem Julii Przyłebskiej. Zmniejsza się ilość wydawanych orzeczeń, co doprowadza do tego, że sądy zmuszone są do bezpośredniego stosowania konstytucji.

Julia Przyłebska, prezes TK, nie pojawiła się w parlamencie, aby przedstawić sprawozdania z funkcjonowania Trybunału Konstytucyjnego. Jako posłowi mamy szereg zastrzeżeń wobec działalności tego organu.

Jako Lewica uważamy, że jest to bardzo deskredytujące dla Trybynału Konstytucyjnego, że Prezes TK nie przedstawia bezpośrednio sprawozdania z rocznej działalności Parlamentowi. Lewica nie przyjmie sprawozdania Julii Przyłebskiej dotyczącego funkcjonowania TK.

Anna-Maria Żukowska, posłanka
Sejm, 13 lutego 2020 r.

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem