Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Uczciliśmy pamięć Józefa Oleksego

Józef Oleksy zmarł 9 stycznia 2015 r. w wyniku ciężkiej choroby nowotworowej.

Uczciliśmy jego pamięć na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie, apotykając się tam o godz. 14.00. Wszyscy Ci, którzy nie mogli tam dotrzeć a pamiętają tego wybitnego polityka, poświęcili mu dziś chwilę zadumy.

Powazki090120a


Urodzony w Nowym Sączu w 1946 r. Józef Oleksy był jednym z ojców polskiej demokracji. Formalnie najwyższą funkcją państwową pełnioną przez Oleksego była funkcja Marszałka Sejmu. Był lewicowym Premierem Rzeczpospolitej w latach 1995-1996. Józef Oleksy pełnił wiele funkcji, w tym wicepremiera, ministra spraw wewnętrznych i administracji w rządzie Leszka Millera w 2004 roku. Wielokrotnie zasiadał w ławach poselskich.

Oleksy był również jednym z założycieli Socjaldemokracji RP, a także SLD. Przewodniczącym Sojuszu Lewicy Demokratycznej był w latach 2004-2005, a wiceprzewodniczącym partii do dnia swojej śmierci.

Józef Oleksy był żonaty z Marią Oleksy. Miał dwoje dzieci: syna Michała i córkę Julię.

Powazki090120b

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem