Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Miller: Jest powód, dla którego Putin i Trump chcą słabej Europy

Nigdy nie ukrywałem, że jestem zwolennikiem możliwie szerokiego łączenia w jedną europejską siłę siły poszczególnych państw Unii. Silna zjednoczona Unia nie wyklucza przecież silnych państw narodowych. Francuskie wina, sery, samoloty Mirage, czy Moulin Rouge, nie staną się przez to mniej francuskie, ani niemieckie Mercedesy mniej niemieckie, sznycel po wiedeńsku nadal będzie smakował najlepiej na Grinzingu, kopenhaskie Nyhavn będzie nie do podrobienia duńskie, tak jak Sukiennice - krakowskie.

Świat jednak nieustannie pędzi do przodu, globalizacja jest procesem nie do zatrzymania. Półmiliardowy rynek europejski, z bardzo solidnym Euro, największym PKB na świecie, może konkurować na globalnym rynku z globalnymi graczami. Rynki takie jak polski – w pojedynkę - na pewno nie. Nie bez powodu tak wytrawny polityk jak Putin i tak wytrawny biznesmen jak Trump robią wszystko – każdy na swój sposób - żeby Europę podzielić, a więc osłabić. Silny gracz nie jest w ich interesie. Europejska drobnica – tak, jest w ich interesie. Europa to widzi i rozumie - przynajmniej jej część. Procesy integracyjne postępują więc i będą postępowały. Wymusi to właśnie globalizacja.

Leszek Miller, eurodeputowany SLD
Eurokurier24.pl, 28 listopada 2019 r.

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem