Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Sitarski: Państwo powinno położyć duży nacisk na tzw. startup’y innowacyjne

Składka ubezpieczenia powinna być płacona od realnych dochodów jakie przedsiębiorca uzyskuje. To jest prosta operacja. Drugą kwestią, na którą chcemy postawić to inwestycje innowacyjne – zaznaczył Ireneusz Sitarski, kandydat w wyborach do Sejmu z okręgu Radom, pozycja 2 na liście. 

Zdaniem przedstawicieli Lewicy państwo powinno położyć duży nacisk na tzw. startup’y innowacyjne.

Chcemy uruchomić program “Kopernik”, w ramach którego co najmniej 3,5 miliarda zł rocznie będzie przeznaczane na te startup’y – poinformował Sitarski.

Ireneusz Sitarski stwierdził, że startup’y funkcjonują i są obecne w życiu gospodarczym, ale bardzo często nie mogą przejść od etapu pomysłu i jego odpowiedniego opisania, do etapu realizacji, czyli powiązania z przedsiębiorcami. Zdaniem przedstawicieli Lewicy to właśnie innowacje mogą prowadzić do nowych inwestycji i powstawania nowych miejsc pracy.

Nie wystarczy tylko wydawać pieniędzy. Trzeba również inwestować, żeby mieć w przyszłości dobre dochody – stwierdził Ireneusz Sitarski.

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem