Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Czarzasty: Zdobyliśmy 5 mandatów, to daje SLD trzecie miejsce w wyborach do Parlamentu Europejskiego

5 mandatów: Marka Balta, Marka Belki, Włodzimierza Cimoszewicza, prof. Bogusława Liberadzkiego oraz Leszka Millera. To daje SLD trzecie miejsce pod względem zdobytych mandatów wśród partii startujących w wyborach do Parlamentu Europejskiego. PiS zdobył 27, PO uzyskała 14 mandatów, a Sojusz Lewicy Demokratycznej zdobył ich 5.

Dla nas to ważne, ponieważ nasi kandydaci uzyskali ponad 800 tysięcy głosów i to jest 16% wszystkich głosów, które zebrała Koalicja Europejska oraz 23% wszystkich przez nią zdobytych mandatów.

I to co również dla mnie jest ważne, ze względu na ciągłe kłótnie wzniecane przez Partię Wiosna w stosunku do SLD. Pragnę podkreślić, że ani się nie gniewamy, ani nie jesteśmy na nich oburzeni. Ale pragnę koleżankom i kolegom z Wiosny powiedzieć, iż dostaliśmy tyle samo głosów w tych wyborach co wy, z tą różnicą, że u nas było 15 osób na listach Koalicji Europejskiej, a wy wystawiliście ich 130. We wzajemnych relacjach należy zachować umiar i rozsądek oraz mądrość – my to gwarantujemy.

Decyzją Zarządu Sojuszu Lewicy Demokratycznej wszystkie osoby wybrane z naszej rekomendacji do Parlamentu Europejskiego zasilą frakcję Socjalistów i Demokratów, w ramach Partii Europejskich Socjalistów. Wnosimy 5 mandatów do tej frakcji.

Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD
Warszawa, 27 maja 2019 r.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem