Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Senyszyn: Biskupi nie chcą płacić odszkodowań oraz zadośćuczynień

Kościół w Polsce jest w kryzysie od dawna, tylko teraz to się ujawnia dzięki filmowi braci Sekielskich, który jest takim kamieniem milowym. Prawdziwa reakcja kościoła na ten film, to była wypowiedź abp Głódzia, on powiedział tak naprawdę to co myślą wszyscy biskupi. Biskupi nie chcą płacić odszkodowań oraz zadośćuczynień i uważają, że jak powiedzą „przepraszam” to wystarczy.

To jest bardzo tanio przepraszać, w Stanach Zjednoczonych 5 tysięcy ofiar otrzymała 3,2 mld dolarów odszkodowania, w Australii dużo mniej, a w Niemczech sam kościół zaoferował po 5 tysięcy euro.

Przypomnijmy również, iż arcybiskup Jędraszewski skazanie australijskiego kardynała nazwał łamaniem praw człowieka.

Prof. Joanna Senyszyn
Tak Jest, 15 maja 2019 r.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem