Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

"Próba zatuszowania swego rodzaju wspólnictwa w procederze". Belka o zaostrzaniu kar za pedofilię

- Trudno być przeciwnym podniesieniu kar za pedofilię, ale myślę, że to próba zatuszowania swego rodzaju wspólnictwa w tym procederze - powiedział w "Graffiti" były premier Marek Belka. Dodał, że "nieszczęsne opowiedzenie się po stronie najbardziej konserwatywnej części polskiej hierarchii Kościoła jest bardzo niezręczne dla rządzących, w kontekście filmu Sekielskich".

- Przede wszystkim powinno się zaprzestać tuszować, relatywizować te zjawisko. To największy problem. Nie to, że kary są mniej lub bardziej ostre, ale to, że z reguły sprawcy tych czynów unikali odpowiedzialności karnej - mówił były szef Narodowego Banku Polskiego.

- Próba zatuszowania swego rodzaju wspólnictwa w czym, panie premierze? - zapytał prowadzący program Piotr Witwicki.
- Jeżeli ktoś mówi: "ręka podniesiona na Kościół jest ręką podniesioną na Polskę", to w kontekście tego filmu paskudnie wygląda - odpowiedział Belka, uzupełniając, że film Sekielskich "nie jest filmem o pedofilii, ale o pedofilii w Kościele, gdzie następowało rozmydlanie i unikanie odpowiedzialności karnej dla sprawców."

- Powinno powołać się specjalną komisję do zajęcia się problemem. Nie państwową ani nie kościelną. SLD zgłosił propozycję wartą rozważenia: powołania komisji - powiedzmy - prawdy i zadośćuczynienia, w której ani politycy, ani hierarchowie Kościoła nie powinni się znaleźć - ocenił kandydat Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego w okręgu łódzkim. 
W jego opinii, w komisji powinni znaleźć się ludzie, którzy "znają się na zjawisku pedofilii, przedstawiciele wymiaru sprawiedliwości, a także zwykli ludzie, którzy są wrażliwi na te problemy".

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem