Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Czarzasty: Obciążam PiS i Jarosława Kaczyńskiego stworzeniem atmosfery przyzwolenia na świństwa

- Powiedzenie przez pana Jarosława Kaczyńskiego, że każda ręka podniesiona na Kościół to ręka podniesiona na Polskę, daje sposób myślenia, że hierarchia kościelna i kler jest nietykalny, jest poza prawem. Może robić wszystko, może liczyć na każde pieniądze ze strony spółek Skarbu Państwa i te pieniądze mogą być przekazywane w sposób nietransparentny. Zawsze kler może liczyć na to, że jest bezkarny - mówił w Łodzi Włodzimierz Czarzasty.

Jego zdaniem tworzenie atmosfery bezkarności powoduje myślenie, że "mogę zrobić wszystko, gdyż sprawiedliwość mnie nie dosięgnie".

- Obciążam PiS i Jarosława Kaczyńskiego stworzeniem atmosfery przyzwolenia na świństwa. Te świństwa się zdarzyły, bo wiedziały, że będą bezkarne - oświadczył Czarzasty.

Zaapelował do ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobry, żeby w przypadku wszystkich nagłaśnianych przez media spraw dotyczących pedofilii w Kościele zostały podjęte działania z urzędu.

- Nie masz bracie na co czekać. Nie opowiadaj, że jesteś jedyny sprawiedliwy w tej sprawie. Jeżeli tak jest, rusz prokuraturę - zwrócił się do Ziobry. Takie działania - jak zaznaczył lider SLD - zdejmie z rządzącej partii zbudowaną przez nią "bańkę nietykalności" wokół kleru.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem