Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Belka: Premier powinien przejąć resort edukacji, rządzenie krajem to nie tylko konfitury

– Jesteśmy świadkami najpoważniejszego kryzysu w polskiej edukacji od 1989 roku. Taka sytuacja wymaga szczególnych, wyjątkowych działań. To moment, w którym premier Morawiecki powinien przejąć inicjatywę i zdymisjonować panią ministerZalewską, która w środowiskach nauczycielskich nie ma krzty zaufania – mówił Marek Belka podczas konferencji prasowej zorganizowanej w sobotę 13 kwietnia 2019 r. w Łodzi.

– Ta sprawa pokazuje, że rządzenie krajem to podejmowanie trudnych decyzji - nie tylko konfitury i załatwianie swoim znajomym synekur, rozrzucanie pieniędzy. Warto stawić czoła takim problemom – dodał Belka.

Jak przypomniał, on sam w czasie pełnienia funkcji premiera miał trudną sytuację m.in. w ochronie zdrowia – przejął wówczas obowiązki ministra zdrowia.

– Pan premier Morawiecki, gdy jeszcze był wicepremierem, stał przed problemem rozwiązania wielu wybujałych obietnic wyborczych PiS w roku 2016. I rzeczywiście potrafił tak to wszystko ułożyć, że nie mieliśmy w tym czasie kryzysu finansowego. Teraz trzymam kciuki, by zrobił to samo – zaznaczył Belka.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem