Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Kulasek: W Koalicji Europejskiej mamy na listach trzy „jedynki”, trzy „dwójki” i sześć „trójek”

Koalicja Europejska liczy pięć partii i wspólnie ustalaliśmy zasady. My postawiliśmy na jedną osobę, jednoznacznie kojarzoną z lewicą. Wynegocjowaliśmy takie warunki, że mamy na listach trzy „jedynki”, trzy „dwójki” i sześć „trójek”.

W każdym z okręgów startuje jedna osoba silnie kojarzona z lewicą, tak aby naszym wyborcom łatwiej było zagłosować na osobę kojarzoną z SLD, z lewicą.

W poprzednich wyborach do Parlamentu Europejskiego wspólnie z Unią Pracy zdobyliśmy 5 mandatów - w tym 3 dla SLD - dziś po cichu liczymy, że będzie ich dla Sojuszu więcej.

Nie ma nas w parlamencie od prawie czterech lat. Sondaże dają nadzieję, że tam wrócimy. Jeżeli projekt Koalicja Europejska się powiedzie, to być może staniemy przed faktem, że w jesiennych wyborach wystartujemy wspólnie.

Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD
Radio Olsztyn, 11 kwietnia 2019 r.

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem