Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Zemke: UE rozwiązuje konflikty czy przeciwdziała nim nie siłą, a innymi sposobami, które są dość efektywne

– Nie da się wprost porównać potencjału i możliwości działania NATO do potencjału i działania Unii – powiedział Janusz Zemke w programie Puls Europy. – UE rozwiązuje konflikty czy przeciwdziała nim nie siłą, a innymi sposobami, które są dość efektywne – ocenił eurodeputowany SLD.

– To kwestia pomocy finansowej, humanitarnej czy kwestia działania dyplomacji. To także kwestia różnych analiz o wywiadowczym charakterze – wyliczył Zemke.

Europoseł podał też przykład skutecznego działania UE w tym zakresie. – Przeżyliśmy okres dużej fali niekontrolowanej migracji z Afryki Północnej, ale moim zdaniem Unia angażuje się dosyć efektywnie, żeby temu przeciwdziałać. Jednym ze sposobów jest finansowanie obozów dla uchodźców w Turcji, Libanie czy w Jordanii – powiedział.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem