Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Koalicyjny Komitet Wyborczy Koalicja Europejska zarejestrowany

– Po raz kolejny Sojusz Lewicy Demokratycznej, Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe, Nowoczesna oraz Partia Zieloni, w sytuacji kiedy łamana jest Konstytucja i zagrożona jest obecność Polski w Unii Europejskiej, wspólnie stają po stronie państwa prawa – mówił Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD chwilę po rejestracji Koalicyjnego Komitetu Wyborczego Koalicja Europejska. – Tylko nasza koalicja jest gwarantem obecności Polski w Unii Europejskiej, a naszym nadrzędnym celem jest odbudowa silnej pozycji naszego kraju w Europie – podkreślił Kulasek.

Kandydatury Koalicji Europejskiej do Parlamentu Europejskiego zostaną ogłoszone na przełomie marca i kwietnia, liczba kobiet i mężczyzn na listach Koalicji będzie funkcjonować na zasadzie parytetu - 50% na 50%.

W skład Koalicji Europejskiej wchodzą: Sojusz Lewicy Demokratycznej, Platforma Obywatelska, Polskie Stronnictwo Ludowe, Nowoczesna oraz Partia Zieloni.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem