Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Czarzasty: Jestem zwolennikiem budowania siły na lewicy

- Złe dla naszego kraju jest stworzenie dwubiegunowości, podziału, w którym istnieje PO i PiS. Wówczas z debaty publicznej mogą zniknąć kwestie związane z państwem świeckim, prawami wolnościowymi, systemem podatkowym – mówił na antenie radiowej Trójki Włodzimierz Czarzasty.

- Partia pani Katarzyny Lubnauer jest w bardzo dużym kryzysie. Jest tendencja do stworzenia z PO i Nowoczesnej jednej partii. Nie dziwię się, że Nowoczesna walczy o swoją podmiotowość, bo liderzy muszą bronić swoich partii i jeżeli Nowoczesna chce zachować swoją tożsamość i nie roztopić się w innej partii, to ma w tej chwili duży problem, tym bardziej, że mają z PO wspólny programowy pień - stwierdził lider SLD.

Włodzimierz Czarzasty przyznał, że jest "zwolennikiem budowania siły na lewicy, między innymi z Robertem Biedroniem". Gość audycji postawił jednak warunek. - O ile Biedroń określi swoją partię jako lewicową, bo na razie twierdzi, że będzie progresywna, a to jest bardzo pojemne słowo. Swój elektorat upatruje on w tym, co pozostanie z Nowoczesnej, z części PO i ruchów lewicowych, a od słowa lewica dosyć konsekwentnie ucieka – powiedział.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem