Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Czarzasty: Propozycje socjalne PiS-u – tak, sposób uprawiania polityki i sprawowania władzy przez partię Kaczyńskiego - nie

Sojusz Lewicy Demokratycznej jest partią socjalną i te kwestie traktujemy nie jako domenę jakiejkolwiek partii, ale załatwianie konkretnych spraw oraz pomoc ludziom. W związku z tym nie akceptując aparatu PiS-u, władz tej partii oraz sposobu zarządzania przez nich krajem, odniosę się do postulatów, które zostały przez Prawo i Sprawiedliwość zgłoszone podczas ich ostatniej konwencji.

Obniżenie CIT-u do 9% dla małych przedsiębiorstw – tak. Rekomenduje również wprowadzenie podatku dla najbogatszych, raz już SLD go wprowadził, a PiS go skasował w poprzedniej kadencji swoich rządów. Pragnę również wprowadzenia kwoty wolnej od podatku, w naszym programie jest to 2100 zł razy 12, czyli aktualna wysokość płacy minimalnej przemnożona przez 12 miesięcy.

21 mld złotych dla starszych osób – absolutnie tak. Rekomenduję nasz pomysł, aby najniższa emerytura i najniższa renta była równa płacy minimalnej, czyli wspomniane 2100 zł brutto. Powyższe 21 mld powinno zostać wykorzystane min. na dzienne domy opieki dla osób starszych. Przypominam nasz postulat emerytury wdowiej, tzn. jak jeden z partnerów umiera, to przy żyjącym zostaje 80% emerytury osoby zmarłej.

Leki dla ciężarnych – tak. Przypominam, że PiS nie zrealizował swojego postulatu darmowych leków dla seniorów.

Emerytura dla matki za czwórkę dzieci – absurd. Dlaczego nie za trójkę dzieci? Jeżeli kobieta będzie dostawała 2100 emerytury lub renty, to rozwiążemy ten problem.

100 000 mieszkań – tak. Skorzystajcie z naszego programu, uważamy, że mieszkanie należy się szczególnie osobom młodym, które nie mają na to pieniędzy. Chcielibyśmy, aby młodzi nie płacili więcej niż 500 zł miesięcznie za to mieszkanie, i aby ta kwota szła w poczet potencjalnego jego zakupu w przyszłości.

300 złotych jeżeli chodzi o wyprawki dla dzieci – tak. Obniżenie ZUS-u – tak. 5 mld zł na drogi – tak.

Jeżeli SLD wejdzie do Sejmu i jeżeli będziemy mieli możliwość współrządzenia, to socjalne postulaty PiS-u zostaną utrzymane.

Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD – "Śniadanie w Polsat News" 15 kwietnia 2018 r.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością SLD, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem