Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Gawkowski: Gen. Jaruzelski powinien zostać uszanowany; nikt nie powinienem mu odbierać stopni wojskowych

- Dzisiaj, z perspektywy czasu, to jest postać, którą możemy historycznie oceniać, a nie po śmierci komuś odbierać tytuły generalskie. Oceniać możemy rozmawiając a nie odbierając tytuły generalskie – powiedział Krzysztof Gawkowski, komentując projekt tzw. ustawy degradacyjnej.

Zgodnie z uzasadnieniem, celem projektu jest „stworzenie możliwości prawnych pozbawienia stopnia oficerskiego i podoficerskiego m.in. Wojciecha Jaruzelskiego oraz Czesława Kiszczaka, a także innych osób, które były członkami Wojskowej Rady Ocalenia Narodowego”.

- Generała Jaruzelskiego trzeba szanować za to przede wszystkim, że był żołnierzem frontowym, od 1943 do 45 przeszedł cały front i chciałbym żeby ci wszyscy rozliczający,szalejący z mieczem historii przeszli taką drogę historyczną. Walczył o Polskę - mówił polityk SLD, podkreślając przy tym, że już Sejm RP, nie PRL, wybrał Jaruzelskiego na urząd prezydenta. Gawkowski powiedział również, że należy potępić zbrodnie PRL, przy jednoczesnym zachowaniu szacunku dla zmarłych.

– Gen. Jaruzelski w wolnej Polsce przez lata dzielił społeczeństwo. Dziś jednak powinien zostać uszanowany; nikt nie powinienem mu odbierać stopni wojskowych – wskazywał gość PR24.

Słuchaj całej dyskusji z udziałem Krzysztofa Gawkowskiego, kliknij tu.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
© 2018 SLD. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem