Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Czarzasty: Nie pokłonię się Brygadzie Świętokrzyskiej

- Wśród Żołnierzy Wyklętych byli ludzie, którzy walczyli o swoje idee i wartości, tym się kłaniam. Uważam również, że wśród nich było masę morderców, bandytów, złodziei i gwałcicieli – stwierdził Włodzimierz Czarzasty w programie „Kwadrans Polityczny”, poproszony o komentarz do dziś obchodzonego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych.

- Nie pokłonię się przed Brygadą Świętokrzyską, która współpracowała z Gestapo. Jestem zażenowany, kiedy premier polskiego rządu kładzie kwiaty na grobach ludzi tego oddziału – oświadczył przewodniczący SLD.

- Nie pokłonię się przed „Szarym”, który w 24 kwietnia 1945 r. zabił pięciu Żydów. Nie pokłonie się przed „Żbikiem”, który 27 maja 1945 r. zabił ocalałych z holocaustu Żydów – kontynuował.

Czarzasty negatywnie ocenił projekt tzw. ustawy degradacyjnej. - Za prezydenta, generała Jaruzelskiego trzeba było się brać wtedy kiedy żył, przypomnę, żeście rządzili wtedy przez dwa lata i nic w tej sprawie nie zrobiliście – zwrócił się do polityków PiS. - Generał Jaruzelski jest skomplikowaną postacią, wyzwalał Polskę w 1945 r., odbudowywał ja po wojnie, wprowadził Stan wojenny, a także brał udział w transformacji ustrojowej – przypomniał lider Sojuszu.

Oglądaj całą dyskusję z udziałem Włodziemierza Czarzastego, kliknij tu

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
© 2018 SLD. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem