Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Gawkowski: Jak najwięcej ludzi lewicy w samorządach

- PO i Nowoczesna chcą Polski liberalnej. To nie jest to, o czym marzy lewicowe społeczeństwo. Jeśli mielibyśmy się w takiej koalicji mieścić, to musiałaby to być koalicja wielu kompromisów. Uważam, że Polsce potrzebna jest silna i rozsądna lewica, która nie ulega kompromisom i nie idzie na łatwiznę w koalicjach.

Kieruje nami myślenie o polityce społecznej, bliskiej ludzi, którą można w samorządzie realizować. W tej chwili rządzimy i współrządzimy w kilku największych miastach, rozpoczynając od Częstochowy, Świdnicy, Dąbrowy Górniczej, aż po Łódź czy Bydgoszcz oraz w dziesiątkach innych gmin.

Tam, gdzie rządzi Platforma samodzielnie, miasta są często zapóźnione. Ale tam, gdzie współrządzimy z nią, zawsze stajemy po stronie obywatela, choć zdajemy sobie sprawę, że czasami nie są to decyzje dla wszystkich popularne. Dziś SLD nadal tak właśnie będzie działać: występować jako ambasador ludzkich spraw w samorządach, a nie koalicjant rwący się do władzy dla samego jej sprawowania - powiedział Krzysztof Gawkowski w wywiadzie dla Portal Samorządowy.

Czytaj cały wywiad, kliknij tu

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
© 2018 SLD. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem