Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Liberadzki: Nie wiem czy to możliwe, ale odebrałbym koncesję na A2

W koncesji i w umowie koncesyjnej było napisane, jakie powinności ma koncesjonariusz. Jedną z nich było zgromadzenie potrzebnych środków na budowę autostrady. Co to znaczy, że po roku kiedy się zmienił rząd koncesjonariusz mówi, że on nie ma środków, a rząd się martwi jak mu te środki dać? - dopytywał prof. Bogusław Liberadzki, komentując dopłaty do budowy autostrady A2 z pieniędzy publicznych.

Zgodnie z ustawą koncesję można było odzyskać bez odszkodowania i nawet nie zwracając kilkunastomilionowej opłaty – poinformował wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w programie „W samo południe”.

- Dlaczego dołożono pieniędzy państwowych tam, gdzie nie miano ich dokładać, dlaczego dodano dodatkowe gwarancje skarbu państwa na różnego rodzaju finansowania kiedy wcześniej ich nie było? Dlaczego nie odebrano koncesji? - pytał były minister transportu.

Czy były Prof. Liberadzki wypowiedziałby koncesję Autostradzie Wielkopolskiej? - Czy jest to możliwe? Nie wiem, bo nie wiem jakie są umowy, ale gdyby to ode mnie zależało to ja bym to zrobił - podkreślił.

Słuchaj całej audycji "W samo południe" z udziałem prof. Bogusłąwa Liberadzkiego, kliknij tu

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
© 2018 SLD. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem