Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Środowiska mundurowe zebrały ćwierć miliona podpisów. Teraz pora na debatę w Brukseli

Środowiska mundurowe zebrały prawie 250 tys. podpisów pod projektem ustawy cofającym represyjne przepisy o emeryturach, związane z tzw. ustawą dezubekizacyjną. W samym województwie zachodniopomorskim zebrano ponad 23 tys. podpisów. W imieniu mundurowych złożył je do Sejmu były poseł Andrzej Rozenek.

- Chcemy, aby jak najszybciej odbyła się debata nad tym projektem, należy cofnąć te wszystkie zmiany, które zostały przegłosowane nocą przez PiS. W pełni popieramy postulaty emerytów, którzy zawsze mogą liczyć na nasze wsparcie, dlatego że przed 1989 rokiem też była Polska, nie można fałszować historii! – oświadczył podczas specjalnej konferencji prasowej Dariusz Wieczorek, przewodniczący SLD w regionie.

Danuta Leszczyńska, koordynatorka Komitetu Obywatelskiego w województwie zachodniopomorskim poinformowała, że w ciągu ostatnich miesięcy w Polsce odbyło się ponad 60 spotkań związanych z inicjatywą zmiany ustawy. Spotkania obyły się również w Szczecinie, w Koszalinie czy Świnoujściu.

- To co zrobił PiS jest poważnym problemem społecznym, zastosowanie odpowiedzialności zbiorowej oraz odebranie ludziom praw nabytych jest rzeczą niebywałą w demokratycznym państwie – powiedziała Leszczyńska i dodała: Dziękuję wszystkim ludziom, którzy zbierali podpisy w tej sprawie, stowarzyszeniem policyjnym, wojskowym, związkom zawodowym, a także Sojuszowi Lewicy Demokratycznej, który od początku nas wspierał. Pokazaliśmy, że nie ma zgody na pisowskiej prawo!

Debata nad projektem ustawy w Sejmie musi odbyć się w ciągu trzech miesięcy. Posłowie mogą odrzucić projekt lub skierować go do odpowiedniej Komisji Sejmowej, gdzie odbędzie się nad nim debata.

- Mamy nadzieję, że w tej sprawie przede wszystkim posłanki i posłowie opozycji sejmowej zachowają się tak, jak należy i zagłosują za skierowaniem projektu do komisji. Nie wyobrażam sobie, że zlekceważą kolejne podpisy obywateli, tak jak to zrobili w przypadku projektu Ratujmy Kobiety dotyczącego liberalizacji aborcji – podkreślił Damian Syjczak, sekretarz SLD w województwie.

Politycy SLD zapowiedzieli również, że temat ten zostanie poruszony na forum Parlamentu Europejskiego, gdzie europosłowie, m.in. Bogusław Liberadzki, mają zorganizować specjalne wysłuchanie publiczne w sprawie odebrania praw nabytych.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
© 2018 SLD. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem