Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

SLD składa projekt dotyczący finansowania in vitro. Koalicja PO-PSL głosuje przeciw

Podczas sesji budżetowej Sejmiku Zachodniopomorskiego Klub Radnych SLD zgłosił projekt, który zakładał finansowanie metody zapłodnienia pozaustrojowego in vitro z budżetu województwa.

- Jest to bardzo dobry projekt, który wychodzi naprzeciw potrzebom mieszkańców. W ostatnim czasie zgłosiło się do nas bardzo wiele osób, które borykają się z niepłodnością i które chciałyby skorzystać z tej metody. Program finansowania in vitro istnienie w wielu miastach, m.in. w Częstochowie czy Łodzi â€- argumentował przewodniczący Klubu SLD Dariusz Wieczorek - Niestety, w naszym województwie największe miasta regionu nie dofinansowują tych zabiegów. Dlatego uważamy, że powinno zająć się tym województwo â€- dodał.

Głosowanie odbyło się podczas sesji. Za głosował cały Klub Radnych SLD, przeciw byli radni PO, PSL i PiS. Oznacza to, że województwo zachodniopomorskie nie będzie od przyszłego roku finansowało metody in vitro dla mieszkańców regionu.- To skandaliczna decyzja i kompletnie niezrozumiała! Napisałem w tej sprawie wiadomość do przewodniczącego PO Grzegorza Schetyny. Jak to możliwe, że w Warszawie politycy PO zapewniają o wspieraniu tego typu inicjatyw, a w zachodniopomorskim głosują przeciw? - dodał radny Wieczorek.

Projekt SLD zakładał wprowadzenie kompleksowego programu „Leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego” na lata 2018-2022. Kwota przeznaczona co roku uzależniona byłaby od sytuacji budżetu województwa i poprzez dotację celową przekazywana placówkom medycznym podległbym województwu, które realizują tego rodzaju zabiegi.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
© 2018 SLD. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem