Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Samorządowcy SLD gotowi do wyborów

W czwartek samorządowcy Sojuszu Lewicy Demokratycznej podsumowali trzy lata od wyborów samorządowych i przestawili palny na kampanię wyborczą 2018 r.

Przewodniczący Klubu Radnych SLD w Sejmiku Dariusz Wieczorek poinformował, że SLD jest przygotowany na wystawienie własnych list do Sejmiku Województwa oraz do wszystkich Rad Powiatowych. W sumie planuje wystawić ponad 1500 kandydatek i kandydatów na wszystkie szczeble samorządu.

- Radni Jerzy Kotlęga, Robert Grzywacz, byli parlamentarzyści, jak prof. Czesława Christowa i Stanisław Wziątek, to świetni, sprawdzeni politycy, którzy znajdą się na naszych listach. Nie boimy się nowej ordynacji wyborczej, jesteśmy przygotowani na każdy wariant - powiedział Wieczorek.

Sojusz Lewicy Demokratycznej w wyborach w 2018 r., będzie startować pod szyldem SLD Lewica Razem.

- Musimy budować wspólnotę poglądów i celów dla naszych miast i regionu – powiedziała Joanna Agatowska, radna SLD w Świnoujściu.

- W Nowogardzie pokazujmy, jak dbać o służbę zdrowia – rozbudowaliśmy szpital, który dziś świetnie funkcjonuje, jest wzorem dla innych samorządów - dodał Robert Czapla, burmistrz Nowogardu.

O inicjatywach podejmowanych przez SLD w Sejmiku przypomniał Jerzy Kotlęga:

- Przedstawiamy dobre pomysły dla województwa, jak budżet obywatelski, czy finansowanie metody in vitro. Niestety koalicja PO-PSL wszystkie nasze pomysły odrzuca, z powodów czysto politycznych. Pora na nową jakoś w województwie.

W konferencji wzięła udział również prof. Czesława Christowa, koordynatorka Zespołu programowego SLD. Program dla regionu zostanie przedstawiony na początku roku.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
© 2018 SLD. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem