Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

1 marca, Kielce: Protest przeciwko polityce historycznej PiS

Sojusz Lewicy Demokratycznej zaprasza do udziału w proteście przeciwko polityce historycznej rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Odbędzie się on 1 marca (czwartek) o godz. 17:00 przy rondzie im. Z. Szendzielarza "Łupaszki" w Kielcach (zbieg ulic Grunwaldzkiej i Podklasztornej - przy wieżowcach).

Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” coraz bardziej przypomina komiksową rzeczywistość, która nie wytrzymuje spotkania z prawdą historyczną. „Łupaszka” „Ogień”, „Klinga”, „Grot”, czy też „Bury” to pseudonimy, które do dziś w wielu miejscach w Polsce budzą grozę i przywołują strach z powodu popełnionych przez nich zbrodni. Świętowanie organizacji tworzących powojenne podziemie zbrojne, bez wspomnienia czarnych kart z ich działalności, to demonstracja pogardy dla ich ofiar. W tym wypadku milczenie wręcz oznacza cichą zgodę na działania, które podejmowali.

Sojusz Lewicy Demokratycznej nie chce milczeć w tym temacie i poprzez manifestację chce zaapelować o poszanowanie wiedzy historycznej. Aby być rzetelnym należy mówić również o zbrodniach popełnionych przez niektórych z nich, zarówno w trakcie II wojny światowej, jak i po jej zakończeniu, tym bardziej, iż obecny rząd zamiast szukać wśród "Żołnierzy Wyklętych" nazwisk nieskalanych zbrodniami przeciwko swoim współobywatelom, gloryfikuje tych, którzy swoim postępowaniem i działalnością nie zasłużyli na to, aby ich imionami nazywać ulice, place, ronda czy stawiać im pomniki.

Serdecznie zapraszamy do udziału w proteście

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
© 2018 SLD. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem