Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

In vitro dla Kielc: radni zdjęli uchwałę z porządku obrad.

14 radnych opowiedziało się „za” zdjęciem z porządku obrad projektu uchwały dotyczącej finansowania przez miasto Kielce metody zapłodnienia pozaustrojowego. Przeciwnych było 7 radnych – w tym radni SLD - 2wstrzymało się od głosu.

 

Przypomnijmy, tak zwany projekt „In Vitro dla Kielc”, został zainicjowany przez radnego SLD Marcina Chłodnickiego w 2016r. Prawie rok temu SLD w Kielcach rozpoczęło konsultacje tego projektu z organizacjami społecznymi i politycznymi. W październiku 2017 roku złożono na ręce Przewodniczącego Rady Miasta Kielce projekt uchwały w sprawie przygotowania „Programu leczenia niepłodności metodą zapłodnienia pozaustrojowego dla mieszkańców miasta Kielce na lata 2018 – 2020”. Projekt został złożony przez Klub Radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz Klub Radnych Platformy Obywatelskiej RP w imieniu, których wystąpili radni Marcin Chłodnicki (SLD) oraz Agata Wojda (PO).

Projekt uchwały trafił pod obrady sesji Rady Miasta Kielce w dniu 17 stycznia br. i został zdjęty z porządku obrad przez większość radnych PiS i popierających prezydenta. - To jasne, że każdy kto głosował za zdjęciem jest przeciwny pomocy w leczeniu niepłodności tą metodą. – powiedział radny Marcin Chłodnicki dodając, iż inicjatorzy projektu nie składają broni: - wkrótce wybory samorządowe i mamy nadzieję, iż po wyborach projekt ten otrzyma zielone światło. My w każdym bądź razie nie zrezygnujemy z tego projektu – dodał.

Radny Chłodnicki stwierdził, iż działania radnych opozycyjnych i władz miasta w tym temacie to zwykła szopka:

– Najpierw otrzymuję odpowiedź od prezydenta, że nie wpisze projektu do porządku obrad. Potem okazuje się, że jednak w nim jest, a teraz chcecie go zdjąć. Po co ta szopka? Liczyłem na merytoryczną dyskusję. Myślałem, że porozmawiamy o tym projekcie. Niestety, już na samym wstępie skupiamy się na kwestiach technicznych. Szkoda, bo wystarczyła odrobina dobrej woli. Dzisiaj każdy, kto zagłosuje za zdjęciem, jest przeciwko finansowaniu niepłodności – stwierdził Marcin Chłodnicki.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
© 2018 SLD. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem