Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Kielce: SLD domaga się nadzwyczajnej sesji ws. walki ze smogiem

Radna Joanna Grzela złożyła w imieniu Klubu Radnych Sojuszu Lewicy Demokratycznej wniosek o zwołanie nadzwyczajnej sesji Rady Miasta Kielce poświęconej jakości powietrza w Kielcach oraz sposobom i możliwościom przeciwdziałania zjawisku smogu w mieście.

Biorąc pod uwagę dane pochodzące z Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Kielcach czy z portalu smog.kielce.pl, który powstał dzięki inicjatywie obywatelskiej, w Kielcach mamy notorycznie do czynienia z niebezpiecznym dla życia i zdrowia stężeniem pyłów w powietrzu.

Sojusz Lewicy Demokratycznej oczekuje informacji dotyczących dotychczasowych działań jakie były prowadzone w celu zapewnienia bezpieczeństwa jakości powietrza - w szczególności w roku 2017 i bieżącym, tj. od momentu nasilenia się problemu. Chce również uzyskać informacje, czy były przeprowadzane badania efektywności tych działań, a jeśli tak, to jakie są ich wyniki. SLD oczekuje także informacji na temat planowanych na następne lata działań na rzecz poprawy jakości powietrza i zapobiegania zanieczyszczeniom. Oczekujemy rzetelnej i merytorycznej dyskusji.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
© 2018 SLD. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem