Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Forum dyskusyjne ludzi lewicy!

20 października 2016 r. odbyło się spotkanie przedstawicieli golubsko-dobrzyńskiego SLD z mieszkańcami powiatu. Podczas spotkania poruszono wiele kwestii społecznych.

Poinformowano zgromadzonych, że SLD jest stanowczo przeciwne całkowitemu zakazowi przerywania ciąży i zbiera podpisy pod referendum w tej sprawie. SLD stoi na stanowisku dopuszczalności przerywania ciąży, w kilku ściśle określonych przypadkach m.in. wówczas gdy ciąża zagraża życiu kobiety. SLD nie jest za legalizacją aborcji jednakże uważa, że proponowany przez obecną władze projekt godzi w ochronę życia i zdrowia kobiet oraz narusza ich godność. SLD uważa, że kobiety mają prawo do badań prenatalnych, in vitro, przerywania ciąży w istotnych przypadkach. Kobiety mają także prawo do wypowiedzenia się w tym temacie. W tym celu proponuje referendum. Podpisy zbierają członkowie SLD.

Na spotkaniu poruszano także kwestie lokalne. Członek Zarządu Powiatu, radna SLD Pani Danuta Brzoskowska omówiła sytuację gospodarczą powiatu. Przedstawiła działania jakie podjęto w celu jego rozwoju. Swoje głosy dotyczące rozwoju powiatu przedstawił także obecni i byli radni miasta Kowalewa Pomorskiego Jerzy Koralewski, Adam Arbart, Elżbieta Arbart. Nie zabrakło głosów mieszkańców miasta, którzy mówili o potrzebie zwrócenia uwagi na trudną sytuację lokalnych przedsiębiorców i osób starszych. Zarząd powiatu przedstawił plan działania na najbliższy okres wskazując przy tym potrzebę częstszego organizowania forum dyskusyjnego.

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem