Sojusz Lewicy Demokratycznej

W zeszłym tygodniu, w czwartek, odbyły się spotkania mieszkańców gmin Wyśmierzyce oraz Stara Błotnica, w których głównie uczestniczyli rolnicy z tych terenów. Eurodeputowany Wojciech Olejniczak oraz Przewodniczący mazowieckich struktur SLD Włodzimierz Czarzasty.

Głównym tematem obu spotkań była polityka spójności oraz wiążące się z nią finansowanie polskich rolników. Wojciech Olejniczak zaprezentował zarówno swoje jak i frakcji lewicowej w Parlamencie Europejskim dotyczące poprzednich i przyszłych rozwiązań z wiązanych nie tylko z rolnictwem, aleogólną sytuacją socjalną jaka panuje w kraju oraz całej Europie. Przy tej okazji został również poruszony temat „Cypru” i możliwych rozwiązań kryzysu w strefie euro. Nie została również pominięta sprawa „umów śmieciowych”. Wojciech Olejniczak odniósł się do panującej sytuacji na rynku pracy, przedstawił również realne rozwiązania, które pomogłyby uzdrowić panującą złą sytuację. Europoseł w każdym poruszonym temacie przedstawiał zarówno swoje stanowisko jak i stanowisko partii.

Najważniejszy wniosek jaki wypływał z obu spotkań jest fakt, że każde działanie potrzebuje zjednoczenia się obywateli. Tylko ścisła współpraca, niezależnie od sektora, będzie silnie i pozytywnie wpływała na rozwój gospodarczy, poszczególnych regionów a przez to całego kraju.

Dodatkowym tematem każdego spotkania była sprawa dotycząca zarówno Ryszarda Kalisza jak i Aleksandra Kwaśniewskiego, o której wytłumaczenie isprostowanie pytali zainteresowani.

Rada Powiatowa SLD w Białobrzegach serdecznie dziękuje za przybycie uczestników na każde spotkanie. Dziękuje również gościom – Wojciechowi Olejniczakowi i Włodzimierzowi Czarzastemu za poświęcenie czasu dla mieszkańców regionu białobrzeskiego. Osoby zainteresowane kolejnymi spotkaniami z Eurodeputowanym i Przewodniczącym Rady Mazowieckiej, Rada Białobrzeska zaprasza w kwietniu i maju w pozostałych gminach powiatu białobrzeskiego.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
© 2018 SLD. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem