Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Dokumenty VI Zjazdu Wojewódzkiego SLD na Mazowszu

Obradujący w Warszawie VI Zjazd Mazowiecki SLD zakończył cykl zmian władz partyjnych w naszym województwie. Określono liczebność Zarządu Wojewódzkiego (7 wiceprzewodniczących oraz 11 członków), Wojewódzkiego Sądu Partyjnego (7 osób), a także Wojewódzkiej Komisji Rewizyjnej (5 osób). 

Przyjęto również dwa stanowiska merytoryczne. W pierwszym z nich odniesiono się do kwestii zachowania integralności województwa mazowieckiego. Jego podział jeszcze bardziej pogłębiłby istniejące różnice. Wyraźna, ostentacyjna niechęć władz PiS do włodarzy Mazowsza i Warszawy nie powinna zwalniać z myślenia o konsekwencjach dotyczących realizacji programów rozwojowych, unijnych i krajowych. Nawet, jeśli wiele środowisk wnosi słuszne uwagi co do zakresu podmiotowego i przedmiotowego tych już przyjętych i wynegocjowanych z Unią Europejską programów. Dzisiaj, przy postępującej w kraju i Europie kompromitacji państwa zarządzanego przez polityków PiS, powrót do powtórnych negocjacji nie jest możliwy.

W stanowisku dotyczącym obrony demokratycznego państwa prawnego oraz przeciwdziałania zagrożeniu ekstremizmem politycznym w Polsce możemy przeczytać między innymi o sprzeciwie wobec wszelkich form łamania prawa w naszym kraju, a przede wszystkim naruszania Konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej przez rządzące Prawo i Sprawiedliwość. W demokratycznym państwie prawnym niedopuszczalne jest kwestionowanie wyroków Trybunału Konstytucyjnego, który stoi na straży ustawy zasadniczej. Obowiązujący ład konstytucyjny jest efektem wypracowanego pod rządami SLD i prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego kompromisu.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
© 2018 SLD. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem