Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Deklaracja Krakowska podpisana!

W poniedziałek 29 stycznia 2018 roku o godzinie 11:00 w krakowskim Klubie "Pod Jaszczurami" przedstawiciele opozycyjnych partii politycznych w tym Sojuszu Lewicy Demokratycznej oraz organizacji społecznych podpisali "Deklarację Krakowską" wspólne porozumienie o współpracy na wybory samorządowe w mieście Krakowie w 2018 roku.

 

Poniżej pełny tekst Deklaracji Krakowskiej:

DEKLARACJA KRAKOWSKA

Mając na uwadze dobro Polski oraz jej Obywatelek i Obywateli, pomimo dzielących nas różnic, zobowiązujemy się do wspólnego działania w obronie wolności i demokracji. Od ponad dwóch lat mamy do czynienia z konsekwentnym niszczeniem demokratycznego państwa prawa i jego instytucji, z narastającymi podziałami w społeczeństwie. Aby się temu przeciwstawić, potrzebujemy jedności.

Będziemy wspólnie działać na rzecz równego traktowania i poszanowania praw człowieka, a przeciw łamaniu praw i wolności obywatelskich, przeciw mowie nienawiści i wszelkim aktom nietolerancji i agresji. Będziemy burzyć mury dzielące społeczeństwo i budować mosty dla wzajemnego porozumienia. Będziemy wspierać projekty obywatelskie, tym samym oddając Obywatelkom i Obywatelom prawo do decydowania o sobie. Będziemy aktywnie wspierać działania na rzecz praw kobiet. Będziemy działać na rzecz ochrony przyrody i środowiska, które jest dobrem wspólnym, należącym również do przyszłych pokoleń. Będziemy przeciwdziałać wszelkim formom wykluczenia społecznego. Będziemy bronić wartości konstytucyjnych, państwa neutralnego światopoglądowo, niezależności sądów i niezawisłości sędziów.

Jesteśmy Polakami i Europejczykami. Jesteśmy przekonani, że miejsce Polski jest w rodzinie krajów Unii Europejskiej.

Nie pozwolimy na podkopywanie naszej obecności w strukturach europejskich. Cenimy mądrość Polek i Polaków, dlatego będziemy przeciwstawiać się próbom centralizacji państwa i ograniczania kompetencji samorządów. Będziemy wspólnie działać na rzecz demokracji w trosce o los Polski, a także naszej małej ojczyzny – Krakowa. Deklarujemy współpracę w obronie wspólnych wartości.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
© 2018 SLD. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem