Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

SLD odwiedzi groby zasłużonych zielonogórzan

Zgodnie z cytatem Zbigniewa Herberta który brzmi: "Naród, który traci pamięć, traci sumienie", organizatorzy akcji zachęcają aby w ten szczególny dzień 1 listopada, pełen zadumy i rozważań o bliskich, którzy odeszli pamiętać też o ludziach ważnych dla miasta.

To już kolejna wspólna akcja Sojuszu Lewicy Demokratycznej, Związku Nauczycielstwa Polskiego i Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych w Zielonej Górze.

Jak mówi Radosław Brodzik inicjator akcji, trwajacej od kilku lat w Zielonej Górze. „…Pomysł zrodził się aby uczcić i pokazać, że mieszkańcy miasta, działacze społeczni oraz politycy pamiętają o honorowych obywatelach spoczywających na cmentarzu zielonogórskim. Ważne jest aby w ten szczególny dzień pamiętać o osobach, które tworzyły piękną historię naszego miasta. Są to prawnicy. lekarze, nauczyciele, działacze społeczni czy też osoby duchowne. Wszystkim im w ten dzień należy się kilka minut pamięci. Zachęcamy aby odwiedzać groby tych osób i stawiając na nich znicz pokazać, że pamiętamy o ich działaniach na rzecz rozwoju miasta…”.

Nasza pamięć należy się wyjątkowym obywatelom Zielonej Góry, a zwłaszcza w te pierwsze listopadowe dni. OPZZ i ZNP w województwie lubuskim pamięta o zmarłych przedstawicielach związków, którzy tworzyli ruch pracowniczy w naszym regionie. „Staramy się odwiedzić groby naszych kolegów i koleżanek po to aby wiedzieli, że ich działalność była, jest i będzie dla nas ważna. Nasza pamięć i dobre myśli są zawsze z nimi – Mówi Monika Bocian Przewodnicząca Rady OPZZ

Szczególne miejsce, które co roku odwiedzamy to tablica upamiętniająca Nauczycieli Tajnego Nauczania odsłonięta w setną rocznicę ZNP oraz grób Niny Gabis członkini Klubu Nauczycieli Tajnego Nauczania z Zielonej Góry.

Materiał w Radiu Zielona Góra

Osoby, które chcą wziąć udział w naszej akcji odwiedzania grobów Honorowych Obywateli Miasta Zielona Góra zapraszamy serdecznie 29.10.2017 (niedziela) o godzinie 16.00 na cmentarz zielonogórski. Tam pod drugą bramą spotykamy się i wspólnie będziemy udawać się do grobów Honorowych Obywateli.

Plan cmentarza

NAZWISKO Imię

 Kwatera- rząd/miejsce

KORCZ Władysław

94 – 5/6

ERTNER Janina

98 -9/4

POŚPIECH Józef

65 – 3/15

HABURA Antoni

132 – 1/1

BIERWIACZONEK Irena

78U – 11/3

ADAMCZEWSKI Zdzisław

1 – 4/19

JAWORSKI Edward

1 – 1/2

BOGUCKI Włodzimierz

4 – 1/10

ŁUSIAK Antoni

28 – 1/22

MUSZYŃSKI Jan

88-5/17

PORĘBSKI Florian

7 – 2/33

FLORKOWSKI Tomasz

19 – 6/2

WOLANIN Janina

19 – 3/5

PAWŁOWSKA Eugenia

19 – 1/30

KONIUSZ Janusz

19-6/1

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
© 2018 SLD. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem