Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

99 rocznica powołania Tymczasowego Rządu Republiki Polskiej w Lublinie

Sojusz Lewicy Demokratycznej i Polska Partia Socjalistyczna, wraz ze Stowarzyszeniem "Pokolenia" jak co roku, uczciły 7 listopada o godz. 13:00 na Placu Litewskim przy tablicy pamiątkowej na ścianie Wydziału Politologii UMCS ,rocznicę utworzenia Tymczasowego Rządu Ludowego Republiki Polskiej.

Okolicznościowe przemówienia wygłosili : Stanisław Kieroński, Przewodniczący Rady Miejskiej SLD w Lublinie, Władysław Skonecki, lider PPS w Lublinie, oraz prof.Emil Horoch. Stowarzyszenie "Pokolenia" reprezentował Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego , Stanisław Grzelak. Obecni byli tez przedstawiciele mediów.

Utworzony 99 lat temu, socjalistyczny nie tylko ze swojej proweniencji, ale i z działania Rząd Ignacego Daszyńskiego był pierwszym - niezależnym od obcych mocarstw oraz republikańskim - rządem odradzającej się Polski. Dla nas, mieszkańców Lublina, to nie tylko powód do dumy, ale przede wszystkim zobowiązanie. Ten Rząd powinien być dla nas wszystkich inspiracją, powinien wskazywać kierunek dalszego rozwoju Polski. Z radością przyjmujemy decyzje o zgodzie na lokalizację pomnika Ignacego Daszyńskiego w Warszawie. Pozostaje mieć nadzieję, że i w naszym mieście taki pomnik kiedyś się zmaterializuje.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
© 2018 SLD. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem