Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

W całym województwie łódzkim uczczono 73. rocznicę wyzwolenia

Przedstawiciele SLD, stowarzyszeń i organizacji kombatanckich w wielu miejscowościach województwa łódzkiego uczcili 73. rocznicę wyzwolenia tych miejscowości spod okupacji nazistowskich Niemiec.

 

W środę, 17 stycznia działaczki i działacze Sojuszu Lewicy Demokratycznej w Radomsku, Federacji Młodych Socjaldemokratów oraz wielu stowarzyszeń, złożyli kwiaty na Wojennej Mogile żołnierzy polskich i radzieckich na Cmentarzu Nowym w Radomsku, upamiętniając rocznicę wyzwolenia miasta spod okupacji hitlerowskiej.

Tego samego dnia, na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich w Zgierzu, kwiaty złożyli przedstawiciele zgierskiego SLD. Rocznica wyzwolenia Zgierza, mimo że jest ważną datą w historii miasta, nie jest obchodzona przez władze. Co roku jednak można w tym dniu liczyć na Sojusz Lewicy Demokratycznej, którego działaczki i działacze pamiętają o tej rocznicy.

Z kolei 18 stycznia liczna delegacja SLD w Piotrkowie Trybunalskim, z byłym posłem Sojuszu Arturem Ostrowskim na czele, złożyła kwiaty pod pomnikiem "Bohaterom walk za Polskę i lud 1939-1945" oraz na Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich w Piotrkowie Trybunalskim, upamiętniając w ten sposób rocznicę wyzwolenia miasta.

Również w Łodzi, w piątek 19 stycznia samorządowcy, działaczki i działacze SLD wzięli udział w uroczystościach upamiętniających 73. rocznicę wyzwolenia miasta spod okupacji hitlerowskiej. Delegacja SLD, w skład której weszli m.in. Przewodniczący SLD w województwie łódzkim Tomasz Trela czy Wiceprzewodnicząca Rady Wojewódzkiej SLD województwa łódzkiego Małgorzata Moskwa Wodnicka, złożyła kwiaty w byłym obozie niemieckim na Radogoszczu.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
© 2018 SLD. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem