Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Zajęcia do późna efektem nieudanej reformy edukacji

Przepełnione klasy i tłok na korytarzach to jedne z negatywnych skutków nieudanej reformy edukacji rządu PiS. Kolejnym efektem, który odczują uczniowie, są zajęcia do późna. Uczniowie będą zaczynać zajęcia o 7:00 a kończyć przed 19:00.

 

Mimo starań i wysiłków nie udało się w każdej szkole tak ułożyć planów, by lekcje kończyły się po godzinie 14, a w wyjątkowych sytuacjach o 15. Oczywiście to pierwsza wersja planów, one będą korygowane, ale już widać, że jest problem. Na domiar złego w szkołach wszystkich szczebli brakuje około setki nauczycieli, a najgorsze, że chętnych do pracy przy tablicy brak. Takie są skutki likwidacji gimnazjów - powiedział wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

 

W poprzednich latach lekcje w łódzkich szkołach kończyły się najpóźniej o 15:30. Lekcje do późna to efekt podwójnych roczników, które z kolei są skutkiem nieudanej reformy edukacji autorstwa Anny Zalewskiej.

 

Otóż te plany lekcji, wymuszone podwójnym rocznikiem w szkołach i dużą liczbą uczniów, eliminują praktycznie zajęcia pozalekcyjne. Bo kiedy uczniowie mają brać udział w kołach zainteresowań, uzupełniać wiedzę, rozwijać pasje skoro do 17 mają lekcje? Albo do godziny 18? Cóż z tego, że zaczynają zajęcia później, ale kiedyś muszą też zadania domowe zrobić - zauważył przewodniczący Komisji Edukacji w łódzkiej radzie miejskiej Sylwester Pawłowski, radny SLD. 

 

Plany lekcji mogą jeszcze ulec zmianie, jednak wątpliwe jest, by udało się ułożyć plany gdzie większość uczniów będzie kończyła zajęcia o przyzwoitej porze.

 


 

Zajęcia do późna w ŁodziZajęcia do późna w Łodzi

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem