Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Łódź uczciła 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej

Władze Łodzi, jak co roku, uczciły rocznicę wybuchu II wojny światowej, składając kwiaty pod pomnikiem Chwały Żołnierzy Armii Łódź, gdzie uroczystościom towarzyszył apel pamięci i salwa honorowa.

 

Na uroczystościach nie mogło zabraknąć wiceprezydenta Łodzi Tomasza Treli, który wraz z delegacją złożył kwiaty i oddał hołd ofiarom jednego z najokrutniejszych konfliktów w dziejach świata.

 

Wieluń, Westerplatte, Polska. 80 lat temu rozpoczął się czas terroru, którego nie wolno nam zapomnieć. Ofiary II Wojny Światowej, spowodowane nią zniszczenia i trauma obecna w wielu domach przez pokolenia - to efekty nienawiści, uprzedzeń i chorych ambicji. Nigdy więcej wojny! - napisał na swoim profilu wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

 

II wojna światowa rozpoczęła się od nalotu na Wieluń i ostrzelania polskiej placówki na Westerplatte. Jeden z najkrwawszych konfliktów trwał 6 lat i pochłonął dziesiątki milionów istnień.

 


 

80. rocznica wybuchu II wojny światowej80. rocznica wybuchu II wojny światowej80. rocznica wybuchu II wojny światowej80. rocznica wybuchu II wojny światowej

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem