Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Gimnazja ostatecznie znikają z edukacyjnej mapy Polski

Po dwudziestu latach funkcjonowania gimnazja oficjalnie przestają istnieć. W sobotę, 31 sierpnia gimnazja znikają z polskiego systemu oświaty, a jest to efekt reformy rządu PiS i minister Anny Zalewskiej.

 

Gimnazja pojawiły się w systemie przed 20 laty, smutno, że trzeba je likwidować choć uczniowie je polubili, nauczyciele wykonali ogrom pracy, aby jak najlepiej służyć młodzieży, a dyrektorzy zabiegali o rozwój i udoskonalanie szkolnej infrastruktury. Dobrze, że znakomita większość budynków po gimnazjach będzie nadal służyć edukacji, a tylko osiem przekazujemy jako majątek do miasta. To ważne, bo naprawdę włożyliśmy spore kwoty, aby szkoły były nowoczesne - podkreślił wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela.

 

W samej tylko Łodzi zlikwidowanych zostało 41 gimnazjów, które w tym roku opuściło prawie 4 200 uczniów. Likwidacja gimnazjów to też koszty, które w przypadku Łodzi wyniosły ponad 12 milionów złotych.

 

Z pośród budynków po likwidowanych gimnazjach, 36 nadal będzie służyło edukacji, a 8 zostało przekazanych do majątku miasta. Większość budynków przejęły szkoły podstawowe, a część będzie służyła szkołom średnim. Majątek po likwidowanych gimnazjach, taki jak meble, czy pomoce dydaktyczne, został natomiast rozdysponowany pomiędzy szkoły średnie.

 


 

Koniec gimnazjówKoniec gimnazjówKoniec gimnazjów

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem