Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Szkoła coraz droższa dla samorządów

Rząd PiS składa kolejne obietnice, jednak nie zapewnia ich finansowania. W konsekwencji to samorząd musi szukać pieniędzy, żeby zapłacić za pomysły PiS-u. Kolejny raz wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela zwrócił uwagę na zbyt niską subwencję oświatową i wysokie koszty "bezkosztowej" reformy minister Anny Zalewskiej.

 

Zasadność podwyżek nie podlega dyskusji, oczywistym jest, że nauczycielskie pensje powinny wzrosnąć. Ale to rząd powinien przekazać nam pieniądze na wrześniowy wzrost płac, a nie zrzucać na samorządy ten obowiązek. Dlatego zwracam się do ministra Piontkowskiego i polityków partii rządzącej, aby nie zwlekali i przekazali nam informacje ile dostaniemy i co ważne, kiedy?  - powiedział wiceprezydent Tomasz Trela.

 

Tegoroczna subwencja oświatowa, którą otrzyma Łódź, to ponad 650 milionów złotych, jednak wydatki na edukację są w stolicy województwa blisko dwukrotnie wyższe. Na oświatę władze Łodzi przeznaczyć będą musiały prawie 1,2 miliarda złotych. Zwiększone wydatki na edukację to przede wszystkim wina rządu PiS i jego kosztownych pomysłów, takich jak reforma edukacji.

 

Na same tylko podwyżki dla nauczycieli miasto musi znaleźć prawie 42 miliony złotych, a koszty "bezkosztowej reformy" minister zalewskiej to kolejne 28 milionów złotych. Przez trzy lata rządów PiS Łódź dołożyła do edukacji już blisko 2 miliardy złotych z własnych środków.

 

Minister edukacji zapowiada kolejne podwyżki od stycznia przyszłego roku, oczywiście popieram ten pomysł, ale oczekuję, że w ślad za obietnicą pójdą konkretne środki na jej sfinansowanie - dodał prezydent Trela.

 


 

Droga szkoła - ŁódźDroga szkoła - Łódź

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem