Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Rekrutacja do szkół średnich dobiega końca

Powoli dobiega końca rekrutacja do szkół średnich w Łodzi. Formalnie proces zakończy się 30 sierpnia, ale już dziś szkoły zapewniają, że są przygotowane na podwójny rocznik.

 

Przede wszystkim dziękuję dyrektorom szkół i nauczycielom za ogromny wysiłek. To była wyjątkowa trudna rekrutacja, przygotowywaliśmy się do niej długo, ale teraz z satysfakcją mogę powiedzieć, że jesteśmy gotowi. Szkoły czekają na uczniów, wiem, że nauczyciele otoczą ich opieką i zrobią wszystko, by mimo przeciwności mieli odpowiednie warunki do nauki - powiedział wiceprezydent Tomasz Trela.

 

Do szkół średnich w Łodzi przyjętych zostało prawie 10,5 tysiąca uczniów i wciąż jest ponad 300 miejsc wolnych. Największą popularnością cieszyły się licea, a najmniej absolwentów szkół podstawowych i gimnazjów wybrało szkoły branżowe. Od września w łódzkich szkołach utworzonych zostanie ponad 360 klas pierwszych.

 

Od września wzrośnie też liczba nauczycieli w szkołach średnich, których przybędzie ponad 300 ze względu na podwójny rocznik. Na bezkosztową - według minister Zalewskiej - reformę, tylko w tym roku Łódź wyda ponad 28 milionów złotych. 

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
W związku z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/679 o ochronie danych, wyrażam zgodę na gromadzenie, przetwarzanie oraz wykorzystywanie przez Sojusz Lewicy Demokratycznej przekazanych przeze mnie danych osobowych w celach informacyjnych i promocyjnych związanych z działalnością Sojuszu Lewicy Demokratycznej, w celach administracyjnych na użytek newslettera, w szczególności wyrażam zgodę na otrzymywanie drogą elektroniczną newslettera oraz informacji o przedsięwzięciach organizowanych lub współorganizowanych przez Sojusz Lewicy Demokratycznej, a także informacji o bieżących wydarzeniach politycznych. Czytaj dalej...
Polityka prywatności | Polityka cookies © 2019 Sojusz Lewicy Demokratycznej. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to. Czytaj więcej…

Rozumiem