Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Posiedzenie Rady Powiatowej SLD w Inowrocławiu

24 stycznia 2018 r. odbyło się posiedzenie Rady Powiatowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej powiatu inowrocławskiego. Na zaproszenie przewodniczącego Włodzimierza Figasa wziął w nim udział sekretarz wojewódzki Tomasz Mokos.

Podczas obrad omówiono zorganizowane przez Sojusz obchody Wyzwolenia Inowrocławia spod okupacji hitlerowskiej. 21 stycznia br. złożono kwiaty pod Pomnikiem Wdzięczności i Polsko-Radzieckiego Braterstwa Broni. W obchodach poza członkami SLD wzięli udział przedstawiciele miejscowych organizacji i mieszkańcy miasta. Podsumowanie uroczystości stało się przyczynkiem do dyskusji na temat działań wojewody, które wymuszają usunięcia monumentu upamiętniającego, koniec niemieckiej okupacji miasta. Członkowie Sojuszu podjęli decyzję odnośnie dalszych kroków, w celu zamanifestowania swojego sprzeciwu, wobec rugowania z historii miasta pamięci o poległych podczas jego wyzwolenia.

Wiele uwagi poświęcono omówieniu zmian w ordynacji wyborczej, która m.in. likwiduje jednomandatowe okręgi wyborcze w Inowrocławiu i wprowadza podwójne komisje wyborcze. Przy okazji przedstawiciele partii z poszczególnych gmin przekazali informacje o przygotowaniach do wyborów samorządowych.

Zgodnie z uchwałą Rady Wojewódzkiej SLD w sprawie zwołania Wojewódzkiej Konwencji, Rada Powiatowa dokonała wyboru delegatów na konwencję.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
© 2018 SLD. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem