Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

SLD zorganizowało obchody 73 rocznicy wyzwolenia Torunia

Punktualnie w południe zebraliśmy się pod pomnikiem Ku czci poległych i pomordowanych przez hitlerowskiego najeźdźcę w latach 1939-1945 w Toruniu na zorganizowanych przez SLD Toruń obchodach 73 rocznicy wyzwolenia Torunia spod hitlerowskiej okupacji.

 Obchody zorganizowaliśmy już po raz drugi, ze względu na fakt, że kolejny raz miasto zrezygnowało z oficjalnych uroczystości miejskich.

Jednym z obowiązków lewicy jest przedstawianie narracji historycznej w sposób prosty, lecz wielopłaszczyznowy jako przeciwstawnej do dychotomicznej (czarno-białej) forsowanej przez obecne elity władzy. Taka forma zamiast dzielić na dobrych i złych pozwala, mimo różnych poglądów, dostrzec podobieństwa i możliwe obszary współdziałania. Zamiast polaryzować i wzmagać konflikty dąży do wybaczenia.

Taka forma powoduje także integrację. Dziś prócz działaczy SLD w Toruniu przybyli także przedstawiciele Stowarzyszenia Weteranów Pracy, Stowarzyszenia Patriotyczno-Lewicowego "Pomost" oraz liczna delegacja reprezentująca służby mundurowe. Wszystkim obecnym dziękujemy za przybycie.

Jako kwintesencja dzisiejszych uroczystości niech posłuży wypowiedź Prezesa Stowarzyszenia Patriotyczno-Lewicowego "Pomost":

"Wolność do Torunia wjechała Szosą Chełmińską ze wschodu na motocyklach M-72, stąd miejskich uroczystości brak. Gdyby przyjechała ulicą Poznańską (z zachodu) na motocyklach Harley-Davidson, mielibyśmy tu wielkie obchody wyzwolenia.

Z racji prac konserwacyjnych galeria dostępna na profilu SLD Toruń w sewisie Facebook lub (dla osób nie posiadających konta w serwisie) stronie wiceprzewodniczącego SLD w Toruniu Dominika Cyryla Stajnbart

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
© 2018 SLD. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem