Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

To żołnierze Armii Czerwonej a nie żołnierze wyklęci, którzy mają swoje rondo, odzyskali Oleśnicę

To właśnie radzieccy żołnierzy zdobyli po wojnie Oleśnicę a nie żołnierze wyklęci, którzy mają w centrum miasta swoje rondo - przypomniał Arkadiusz Sikora SLD sekretarz dolnośląski. Burmistrz Oleśnicy z Prawa i Sprawiedliwości chce likwidacji pomnika Braterstwa Broni Polsko-Radzieckiej.

Najpierw o sprawie mówił Michał Karaś, przewodniczący SLD w powiecie oleśnickim.

- Są w Oleśnicy pomniki z różnych epok, z czasów panowania Czechów, Niemców i nikomu one nie przeszkadzają - mówił. - Dlatego uważamy, że pomnik Braterstwa Broni też zasługuje na szacunek.

Zdaniem SLD pomnik powinien zostać przeniesiony na cmentarz radziecki. - Jesteśmy legalistami, szanujemy prawo, wiemy, że są różne koncepcje na to, co ma się stać z tym pomnikiem. My uważamy, że należy go przenieść na cmentarz radziecki, a potem zadbać o jego renowację. Jeśli miasto się tego nie podejmie, z pomocą stowarzyszeń się tego podejmiemy - mówił Arkadiusz Sikora SLD, sekretarz dolnośląskiego SLD, podkreślając, że to właśnie radzieccy żołnierzy zdobyli po wojnie Oleśnicę a nie żołnierze wyklęci, którzy mają w centrum miasta swoje rondo. Zachowajmy w Oleśnicy historyczny obiektywizm - apelował.

 

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
© 2018 SLD. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem