Sojusz Lewicy Demokratycznej

image_intro_alt

Do wrocławskich żłobków bez szczepienia dziecka nie oddasz?

Radny Wrocławia Dominik Kłosowski oraz Przewodniczący wrocławskiego SLD Bartłomiej Ciążyński zaapelowali w tej sprawie do Prezydenta Wrocławia Rafała Dutkiewicza.Coraz więcej rodziców - pomimo że jest to obowiązkowe - nie szczepi swoich dzieci.

Ludzie - niestety- ulegają antyszczepionkowemu lobbingowi. To jest antynaukowe i stwarza wielkie zagrożenie zakażeniem poważnymi chorobami ich pociech oraz innych dzieci - podkreśla wrocławskie SLD. Już dziś notowane są zakażenia chorobami, które dzięki systemowi szczepień obowiązkowych, były niespotykane od lat. To zatrważa. Trzeba temu przeciwdziałać. W gminie może przeciwdziałać groźnemu ruchowi antyszczepionkowemu prezydent i Rada Miejska poprzez ustalenie kryterium "szczepionkowego" przy przyjęciu do żłobka - argumentuje Bartłomiej Ciążyński , szef wrocławskiego SLD.Pismo w tej sprawie trafiło już na biurko prezydenta Rafała Dutkiewicza, ale już wiadomo, że ciągu dalszego nie będzie, bo pomysłu...nie można zrealizować.

- Takie rozwiązanie jest niezgodne z prawem. Informacje dotyczące szczepień to informacje poufne i nie można ich rozpowszechniać ani ujawniać, więc nie mogę być brane pod uwagę jako kryteria podczas rekrutacji do żłobków - wyjaśnia Arkadiusz Filipowski, rzecznik prasowy prezydenta Wrocławia.

Newsletter

Chcesz być na bieżąco? Zapisz się do naszego newslettera!
© 2018 SLD. Projekt i wykonanie: Hedea.pl

UWAGA! Ten serwis używa cookies i podobnych technologii.

Brak zmiany ustawienia przeglądarki oznacza zgodę na to.

Zrozumiałem