Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Krzysztof Gawkowski: Piłsudski kontra ONR

dodano 2013-11-12 17:50 w kategorii: Kraj

11 listopada świętujemy powrót Józefa Piłsudskiego do Warszawy. Mówi się, że wysiadł z czerwonego tramwaju na przystanku niepodległość. Ja wolałbym ażeby zaliczył ten przystanek i potem jechał dalej.
 
Piłsudski alergicznie reagował na nacjonalistyczną prawicę. Dzisiaj chichotem historii jest to, że 11 listopada na ulicach stolicy najbardziej widoczni narodowcy. Wszak Piłsudski endecji – z wzajemnością – nienawidził. ONR po prostu zdelegalizował. Po kilku miesiącach.
 
My od kilku lat nie jesteśmy w stanie poradzić sobie z Marszem Niepodległości. Co roku to samo. Race, kamienie, zadymy. Im ich więcej tym MSW daje organizatorom większy kredyt zaufania. Marsz zabezpiecza „Straż Niepodległości”. Władze Warszawy delikatnie sugerują organizatorom, aby ich marsz nie przechodził obok rosyjskiej ambasady.
 
Piłsudski miałby na tę sytuację kilka mocnych zdań. Takich, że dzisiaj rządzącym uszy by zwiędły.


Komentarze

Wydarzenia

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  4 godziny temu

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

 • Rozenek: Ustawa „dezubekizacyjna" nieludzka i bestialska

  6 godzin temu

  - 16 grudnia 2016 r. w budynku Sejmu, w podejrzanych okolicznościach prawnych przyjęto ustawę tzw. „dezubekizacyjną”, ustawę zmieniającą zaopatrzenie emerytalne wielu funkcjonariuszy w taki sposób, że objęła ona wszystkie służby mundurowe – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD.czytaj więcej»

 • Wenderlich: Komisje śledcze teatrem

  dzisiaj o 07:31

  - Pamiętam poprzednie komisje śledcze, począwszy od tej pierwszej do kolejnych i wszystkie były teatrem – powiedział Jerzy Wenderlich, wiceprzewodniczący SLD w programie „Rozmowa Polityczna” komentując działalność komisji śledczej ds. Ambr Gold. czytaj więcej»

 • Rozenek: Czy PiS uniemożliwia pracę NIK?

  wczoraj o 11:54

  - 5 kwietnia 2017 r. złożyliśmy do szefa NIK-u Krzysztofa Kwiatkowskiego zawiadomienie dotyczące komisji smoleńskiej, pytaliśmy w tym zawiadomieniu jak wydawane są pieniądze przeznaczone na tę komisję – stwierdził Andrzej Rozenek, polityk SLD podczas spotkania z dziennikarzami w Sejmie 22 czerwca 2czytaj więcej»

 • Andrzej Rozenek wstępuje do SLD. Rada Krajowa partii w najbliższą sobotę.

  wczoraj o 10:57

  - Witamy Andrzeja Rozenka w szeregach Sojuszu Lewicy Demokratycznej -ogłosiła Anna-Maria Żukowska, rzeczniczka prasowa SLD. - W najbliższą sobotę, 24 czerwca, odbędzie się Rada Krajowa partii - zapowiedział Marcin Kulasek, sekretarz generalny SLD.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.