Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Poseł Olejniczak za wotum nieufności wobec ministra Kalemby

dodano 2013-10-10 17:35 w kategorii: Kraj

Powołanie ministra rolnictwa Stanisława Kalemby było błędem, ponieważ przez 14 miesięcy niewiele zrobił dla polskiego rolnictwa jako minister - mówił dziś  na konferencji poseł Cezary Olejniczak.
Poseł wypunktował ministra w takich obszarach jak: negocjacje i wspólna polityka rolna, ustawa o biopaliwach, ARR, ARMiR, reforma KRUS i ANR.
Program obszarów wiejskich na lata 2014- 2020 już wiemy, że tych środków na polską wieś będzie o 18% mniej. Poseł przypomniał o tzw. wielkim sukcesie rządu dotyczącym polityki spójności, w tym obszarze nie będzie przesunięć na obszary wiejskie.
Niepowołanie inspekcji bezpieczeństwa żywności powoduję, że wszystkie afery które mają miejsce w ostatnim czasie przy eksporcie naszych produktów, gdzie są podrabiane etykiety, powodują brak nadzoru nad naszą żywnością i grożą wyparciem naszych produktów z rynku europejskiego.
Ustawa o biopaliwach za którą PSL odpowiada oraz Ministerstwo Rolnictwa i Ministerstwo Gospodarki, ta ustawa nie funkcjonuje a w budżecie na rok 2013 zmniejszono środki o ponad 400 mln na promocję biopaliw.
 Agencję płatnicze. Od kilku lat mówi się o jednej agencji płatniczej natomiast w Polsce funkcjonują dwie agencje płatnicze : ARR oraz ARiMR. (W krajach UE jest jedna instytucja płatnicza). W Polsce się tylko o tym mówi a tak naprawdę chodzi o stanowiska dla działaczy PSL w województwach – przypomniał poseł Olejniczak. 
Kolejna agencja: Agencja Nieruchomości Rolnych powinna być zlikwidowana a ziemia, która została powinna być przekazana samorządom i to samorządy powinny nią dysponować.
Reforma KRUS – tylko się tym mówi a wielu dużych rolników, którzy powinni płacić składki do ZUS nadal płacą do KRUS kosztem małych rolników.
 Z tych powodów SLD będzie głosował za odwołaniem Stanisława Kalemby z funkcji ministra rolnictwa.
 Komentarze

Wydarzenia

 • Gawkowski: ONR i Młodzież Wszechpolską powinno się zdelegalizować

  2 godziny temu

  - Bandyctwo w wydaniu ludzi, który przychodzą na imprezę innej organizacji po to, by bić niewinnych ludzi powinno być tępione. Ci ludzie powinni być zamykani w więzieniach – powiedział w audycji 24 Pytania wiceprzewodniczący SLD Krzysztof Gawkowski. czytaj więcej»

 • Gawkowski: Komisja śledcza ds. Amber Gold polityczną hucpą

  2 godziny temu

  - PiS będzie robić wszystko, aby komisja śledcza w sprawie Amber Gold była coraz większym fajerwerkiem politycznym, aby wszystko co tam się dzieje było transmitowane, pokazywane i stanowiło paliwo dla sporu pomiędzy PiS a PO. - powiedział Krzysztof Gawkowski, wiceprzewodniczący SLD w programie „Prosczytaj więcej»

 • Rozenek: Przystanek Woodstock powinien się odbyć

  3 godziny temu

  - Przystanek Woodstock to jest wielkie święto młodzieży i należy się młodym ludziom. Jurek Owsiak zapewnia, że będzie bezpiecznie i trudno mu nie wierzyć, to jest człowiek doświadczony i wiele takich imprez zorganizował – powiedział Andrzej Rozenek, polityk SLD w programie #RZECZoPOLITYCE komentującczytaj więcej»

 • SLD Lewica Razem wystawi do sejmików byłych parlamentarzystów

  przedwczoraj o 16:13

  Sojusz wraz z partnerami politycznymi pójdzie do wyborów na szczeblu sejmików wojewódzkich i rad powiatów pod szyldem SLD Lewica Razem. Wszyscy byli parlamentarzyści Sojuszu mają startować do sejmików wojewódzkich – to najważniejsze decyzje organizacyjne Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej,czytaj więcej»

 • Testament Kality realizowany w sposób niedoskonały

  2 dni temu, 2017-06-23

  - Cieszymy się, że Testament Kality jest w pewien sposób realizowany, ale jest on realizowany w sposób bardzo niedoskonały. Największym mankamentem tej ustawy i chcę, żeby to wyraźnie wybrzmiało, jest to, że ta ustawa nie pozwala na uprawianie konopi indyjskich w Polsce – ocenił Andrzej Rozenek.czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.