Sojusz Lewicy Demokratycznej

Ostatnie wydarzenia

Poseł Olejniczak za wotum nieufności wobec ministra Kalemby

dodano 2013-10-10 17:35 w kategorii: Kraj

Powołanie ministra rolnictwa Stanisława Kalemby było błędem, ponieważ przez 14 miesięcy niewiele zrobił dla polskiego rolnictwa jako minister - mówił dziś  na konferencji poseł Cezary Olejniczak.
Poseł wypunktował ministra w takich obszarach jak: negocjacje i wspólna polityka rolna, ustawa o biopaliwach, ARR, ARMiR, reforma KRUS i ANR.
Program obszarów wiejskich na lata 2014- 2020 już wiemy, że tych środków na polską wieś będzie o 18% mniej. Poseł przypomniał o tzw. wielkim sukcesie rządu dotyczącym polityki spójności, w tym obszarze nie będzie przesunięć na obszary wiejskie.
Niepowołanie inspekcji bezpieczeństwa żywności powoduję, że wszystkie afery które mają miejsce w ostatnim czasie przy eksporcie naszych produktów, gdzie są podrabiane etykiety, powodują brak nadzoru nad naszą żywnością i grożą wyparciem naszych produktów z rynku europejskiego.
Ustawa o biopaliwach za którą PSL odpowiada oraz Ministerstwo Rolnictwa i Ministerstwo Gospodarki, ta ustawa nie funkcjonuje a w budżecie na rok 2013 zmniejszono środki o ponad 400 mln na promocję biopaliw.
 Agencję płatnicze. Od kilku lat mówi się o jednej agencji płatniczej natomiast w Polsce funkcjonują dwie agencje płatnicze : ARR oraz ARiMR. (W krajach UE jest jedna instytucja płatnicza). W Polsce się tylko o tym mówi a tak naprawdę chodzi o stanowiska dla działaczy PSL w województwach – przypomniał poseł Olejniczak. 
Kolejna agencja: Agencja Nieruchomości Rolnych powinna być zlikwidowana a ziemia, która została powinna być przekazana samorządom i to samorządy powinny nią dysponować.
Reforma KRUS – tylko się tym mówi a wielu dużych rolników, którzy powinni płacić składki do ZUS nadal płacą do KRUS kosztem małych rolników.
 Z tych powodów SLD będzie głosował za odwołaniem Stanisława Kalemby z funkcji ministra rolnictwa.
 



Komentarze

Wydarzenia

 • Iwiński: Minister Waszczykowski bardzo szkodzi pozycji Polski za granicą

  4 godziny temu

  - Dyplomaci bardzo często, trzymają język za zębami, a jeżeli wypowiadają jakieś formuły, są one bardzo ostrożne – powiedział prof. Tadeusz Iwiński na antenie TVN24 BiŚ 28 marca 2017 r., komentując słowa szefa MSZ na temat rzekomo nielegalnego wyboru Donalda Tuska na szefa Rady Europejskiej. czytaj więcej»

 • Czarzasty: Zostaniemy w ogonie, a nie w szpicy

  5 godzin temu

  - Polska stworzyła wokół siebie takie warunki, że część Unii Europejskiej zaczęła myśleć o Polsce, że ta chce z tej Unii wyjść – powiedział Włodzimierz Czarzasty, przewodniczący SLD w programie „Gość Poranka” na antenie TVP Info 28 marca 2017 r., komentując szczyt Unii Europejskiej w Rzymieczytaj więcej»

 • Makarewicz: PiS przeszacował skalę eurosceptycyzmu w Polsce

  dzisiaj o 07:35

  - Wprowadzaliśmy Polskę do Unii Europejskiej, jak kiedyś będzie, odpukać, taka potrzeba, to wprowadzimy ją jeszcze raz – powiedział Błażej Makarewicz, przewodniczący Federacji Młodych Socjaldemokratów w programie Scena Polityczna, Radia Polska Live, komentując eurosceptyczną politykę PiSczytaj więcej»

 • Liberadzki: Tak, Polska chce być w Unii Europejskiej

  wczoraj o 08:13

  - Deklaracja Rzymska to jest wzmocnienie pozycji Unii Europejskiej, ta deklaracja to jest podkreślenie woli pójścia Unii Europejskiej w kierunku przemian i reformy – powiedział prof. Bogusław Liberadzki, wiceprzewodniczący Parlamentu Europejskiego w programie „Bez retuszu” na antenie TVP Info.czytaj więcej»

 • Liberadzki: Polska jest w Unii, jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce

  przedwczoraj o 14:16

  Profesor Liberadzki w swoim wystąpieniu podkreślił, iż Unii Europejska po szczycie w Rzymie wyszła wzmocniona., a Polska przestała być państwem, przy którym stawia się znak zapytania, czy ten kraj jest w UE. – Jest tylko pytanie jak bardzo Unia jest w Polsce – oświadczył prof. Bogusław Liberadzki. czytaj więcej»

Strony
wojewódzkie
SLD

Wybierz na mapie województwo, aby przejść dalej.

Zamknij